Uğursuz Fiyat Paterni: Bitcoin Bu Seviyelere Oynuyor!

Popüler kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC)’in nihayetinde bir yön seçmesi gereken kritik bir kavşağa yaklaştığını söylüyor. Kripto analistinin uğursuz fiyat paterni olarak adlandırdığı fiyat hareketine yönelik açıklamaları ise haberimizin devamında…

Analist Bitcoin (BTC)‘in tarihsel fiyat hareketini inceliyor

Kripto piyasasında geniş kitleler tarafından takip edilen analist Benjamin Cowen, YouTube abonelerine Bitcoin’in, tarihindeki diğer dönemlere benzeyen bir fiyat paterninde daha yüksek dipler kaydettiğini söylüyor. Analiste göre, lider kripto para biriminin mevcut piyasa yapısını kaydettiği diğer zamanlar, BTC’nin toplandığı 2013’te ve 2018’de bir ayı piyasasına düştüğü zamandı. Analistin bu konudaki yorumları ise şöyle oluyor:

Bitcoin’de benzer bir fiyat hareketini birkaç kez daha görmüştük. 2013’te bir kez daha yüksek dipler oluşturuyorduk. Bir düşük yaptık, daha yüksek bir düşük yaptık ve sonunda devam ettik.  Daha sonra 2018’de daha yüksek dipler oluşturduk. Ama sonunda, o düşük seviyeden kurtulduğumuzda daha düşük bir dip oluşturduk.

Cowen’a göre bu seviyelere dikkat etmek gerekiyor

Cowen, Bitcoin (BTC)’in tarihsel olarak büyük eğilim tersine dönüşlerine yol açan bir model oluşturmasıyla birlikte, piyasa değerine göre önde gelen kripto varlığı için sırada ne olabileceğine bakıyor. Analist, yükseliş eğilimini yeniden kazanmak ve ayı piyasası olasılığını azaltmak için BTC’nin şu anda yaklaşık 49.000 dolar seviyesinde bulunan 200 günlük basit hareketli ortalamasını (SMA) geri alması gerektiğini söylüyor.

BTC geri gelip 200 günlük SMA’sının üzerine çıkma ve 50.000 dolar seviyesine çıkma cesaretini bulabilirse, o zaman daha düşük bir dip oluşturamazsak bu aslında Bitcoin için oldukça büyük bir yükseliş eğilimi gibi görünecek…

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.