Üç Aylık Mumlar Şaşırttı: Bitcoin Nisan’da Bu Seviyeleri Görebilir!

Üç Aylık Mumlar Şaşırttı: Bitcoin Nisan’da Bu Seviyeleri Görebilir!

Analist William Clemente, üç aylık Bitcoin (BTC) mumlarıyla ilgili ilginç bir grafik yayınladı. Analist, BTC’nin 2021 ve 2022 yılları arasında yeni bir model sergilediğini düşünüyor. İşte detaylar…

William Clemente, yeni Bitcoin grafiği yayınladı: İşte yeni model

Twitter’daki Bitcoin (BTC) destekçileri, analistin yayınladığı bu yeni bir modelin ne anlama geldiğini ve 2022’de Bitcoin (BTC) fiyat dinamiklerini nasıl etkileyebileceğini tahmin ediyor. Doji mumlarının üç aylık grafikte “bir yıl boyunca yatay harekete” işaret edip etmediği düşünülüyor. Blockware’de analist olan popüler kripto podcast yayıncısı Clemente, Bitcoin (BTC) performansını logaritmik ölçekte çeyrek çeyrek gösteren grafiği paylaşmak için Twitter’ı kullandı.

Bitcoin (BTC) arka arkaya iki ultra ince mum sergilemiş gibi görünüyor, bunun da tarihinde görülmemiş bir durum olduğu söyleniyor. Bu nedenle, 2021 yılının 4. çeyreği ile 2022 yılının 1. çeyreği arasındaki dönemin Bitcoin (BTC) için daha az volatil/değişken olabileceği düşünülüyor.

Modelin anlamı nedir? Nisan ayında neler olacak?

Clemente’in Twitter takipçileri, traderlar ve analistler arasında Doji mumları olarak adlandırılan şeye benzeyen bu modele yönelik çeşitli yorumlarını paylaştı. Bazıları, iki ince mumun büyük bir konsolidasyon sinyali verdiğinden eminken, diğer yorumcular bunun Bitcoin’in bir varlık olarak olgunlaşmasının açık bir göstergesi olduğunu belirtiyor. Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere BTC 2022 yılının ilk çeyreğini 1 Ocak’a göre yüzde 1.46’lık düşüşle kapattı. Bu, tarihindeki en küçük negatif Bitcoin (BTC) üç aylık fiyat hareketi olarak görülüyor.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.