Türkiye’ye 2. Büyük Kripto Para Dalgası Başladı!

Büyük borsalardan kripto düşünce liderleri, Türkiye’nin gelişen kripto para birimi manzarası hakkında içgörü ve analizler paylaşıyor.

Türkiye’ye kripto para dalgasının arkasında ne var?

Büyük kripto borsaları kıtalararası ülkeye ayak bastığından, Türkiye kripto para birimi ilgisinde bir canlanma yaşıyor. Demografiden off-line pazarlamaya ve para biriminin değer kaybetmesine kadar, 84 milyon Türk insanının yeni borsalara kaydolması için bolca motivasyon var.

Kriptoks.com olarak bildirdiğimiz üzere, dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Bitfinex, geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye açılma planlarını açıkladı. Coinbase’in gözünü yerel borsa BtcTurk’ü satın almaya diktiği, Binance’in ise ilk müşteri hizmetleri merkezini başlattığı bildiriliyor.

Bitfinex ve Tether’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino için bu, özellikle önerilen kripto para birimi yasası göz önüne alındığında Bitfinex’in Türkiye’de gördüğü önemli potansiyel. KuCoin CEO’su Johnny Lyu, bunun bir büyüklük meselesi olduğunu söylüyor. Türkiye, KuCoin için en büyük 5 pazardan biri ve oldukça hızlı büyüyor. KuCoin Türkiye ülke müdürü Kafkas Sönmez “küresel borsalar Türkiye’ye dikkat çekmek için giriyor” diyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.