Türkiye-Rusya Ticaretinde Bu Kripto Para Kullanılabilir!

Mart ayında, yedi Rus bankasının SWIFT’den çıkarılmasıyla Rusya’nın kripto para birimlerine yöneleceği gündeme geldi. Ukrayna’yı işgalinden kaynaklanan ambargolarla ülkenin uluslararası ticarette kripto para kullanacağı düşünülüyor. Bu konuda sıcak bir haber, Rusya Maliye Bakanlığı’dan Ivan Chebeskov’nın açıklamaları oldu. Chebeskov, dost ülkelerle Bitcoin kullanılacağını söylüyor.

Rusya Maliye Bakanlığı, kripto para birimlerinin uluslararası ticarette kullanılabileceğini söyledi

Ülkenin maliye bakanlığı, Rus makamlarının Bitcoin’i sadece petrol ihracatı için değil, küçük işletme işlemlerinde de kullanılabileceğini bildirdi. Kripto paralar, dünya çapındaki işlemler söz konusu olduğunda, Moskova’daki yetkililer tarafından küçük kişisel girişim sözleşmeleri olasılığı olarak görülmektedir. Ancak bunun Rus petrol teslimatları üzerinde bir etkisi olmayacak. Açıklama, kısa bir süre önce konuyla ilgili gazetecilerle görüşen maliye bakanlığının Para Kapsamı Bölümü’nün zirvesi Ivan Chebeskov‘dan geldi.

Chebeskov, bakanlığın kripto paraları bir ücret yolu olarak değil bir varlık olarak kullanmayı önerdiğini belirtti. Yani kripto para birimlerinin takas işlemlerinde kullanılmasının önü açık. RTVI tarafından alıntılanan açıklamalarda Chebeskov, şunları detaylandırdı:

Görev, bir alternatif tedarik etmek ve Rusya’nın şu anda tüm parayı kripto ile ödediğini söylememek. Bu, devlet yerleşimleriyle ilgili değil, yalnızca kişisel girişimle ilgili.

Bitcoin ve kripto para birimleri, büyük hacimli ticaret nedeniyle petrol ticaretinde kullanılmıyor

Chebeskov, ABD yaptırımlarından sonra dolar ve euro’yu kullanmanın zorluğunu da vurguluyor. Bu nedenle, petrol ticareti için Bitcoin kullanmanın mümkün olmadığını söyledi. Chebeskov, büyük hacimli ticaret nedeniyle, petrolün Bitcoin karşılığında satılamayacağını söylüyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.