Türkiye’den Kesitler: Kripto Para Kaybetti, Kuyumcu Soydu!

Türkiye’den Kesitler: Kripto Para Kaybetti, Kuyumcu Soydu!

İzmir’de Altındağ semti Kemalpaşa Caddesi’nde 4 gün önce silahla kuyumcu soyan İdris A. tutuklandı. İfadesinde, kripto para piyasasında kaybedip borçlandıktan sonra soygunu gerçekleştirdiğini söyledi. Polis ekipleri, düzenlenen operasyonla İdris A.’yı gözaltına aldı. İşte ayrıntılar…

Kripto para kaybetti, soyguna kalkıştı

4 gün önce, İzmir’in Bornova ilçesinde, maske ve bereyle yüzünü kapatıp kuyumcu dükkanına giren kişi, yaklaşık 55 bin lira değerinde para ve altın alarak kaçtı. İhbar üzerine polis ekipleri olay yerine sevk edildi. İş yerinin güvenlik kamerasından görüntüleri inceleyen ekipler, şüphelinin yakalanması için çalışmaları başlattı. Kayıtlarda, maskesi şüphelinin belinden çıkarttığı tabancayla çalışanları korkuttuğu, ardından yaklaşık 55 bin lira değerinde altını alıp kaçtığı görüldü.

Son gelişmelerde İdris A., polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Şüphelinin soygunu gerçekleştirdiği tabanca ve ekipmanlar ekipler tarafından ele geçirildi. İfadeleri, kripto para piyasasında yüklü miktarda zarar ettiğini ve bu nedenle soygunu planladığını içeriyor. Operasyonla evinde yakalanan İdris A., işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi, çıkarıldığı mahkemece yağma suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kriptoks.com olarak aktardığımız üzere, 22 Ocak’ta anestezi teknikeri Y.Ü, yaptığı kripto para yatırımlarının değer kaybetmesiyle bunalıma girdi ve intihara kalkıştı. Acil serviste ilk müdahale yapıldıktan sonra yoğun bakımda yaşam ünitesine bağlandı. Bir diğer gelişmede, bilinçsizce kripto para yatırımı yapan 22 yaşındaki üniversite öğrencisi M.S. 5 katlı binanın 3’üncü katında aşağı düşerek yaşamını yitirdi.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.