Türkiye’de Yeni Kripto Para Operasyonu: İşte Detaylar!

Türkiye’de Yeni Kripto Para Operasyonu: İşte Detaylar!

Türkiye’de yeni bir kripto operasyonu yapıldı. Kocaeli ilinde polis ekipleri tarafından bir evde yapılan operasyonda, kaçak olduğu belirtilen ve kripto para üretiminde kullanılan onlarca malzeme ele geçirildi. Polis ekipleri ayrıca olayla ilgili bir şahıs hakkında işlem başlattı. Kriptoks.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Kocaeli’de kripto para operasyonu!

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, İzmit ilçesinde bulunan bir eve kripto operasyonu düzenledi. Evde yapılan aramada kaçak olduğu belirtilen ve kripto para üretiminde kullanılan toplam; 53 adet ekran kartı, 9 adet güç kaynağı, 8 adet anakart ve anakarta bağlı bilgisayar bileşenleri ele geçirildi. Polis ekipleri operasyon sonucunda malzemelere el koydu. Ayrıca olayla ilgili bir şahıs hakkında da işlem başlatıldı.

Peki Türkiye’de kripto madenciliği suç mu? Bu konuda bir kanun ya da düzenleme var mı? Avukat Enes Malik Saran’a göre, ülkemiz açısından konuşulacak olursa mevzuatta, kripto paraların madenciliğini yasaklayan açık bir hüküm Türk Ceza Kanununda bulunmuyor. Enes Malik Saran, kripto paraların üretimi ve donanımlarına sahip olmanın suç oluşturmadığını söyledi. 

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.