Türkiye’de Kripto Para Aşkı Bambaşka!

Türklerin kripto para aşkını masaya yatırmak gerekiyor. Bu durumun nedenini 20 kişiye sorsanız 25’inin “kolay para kazanma isteği” cevabını vermesi kaçınılmaz gibi… O kadar basit mi peki? Kısa yoldan zengin olmak mı tek dertleri? Değil!

Türkiye, kripto paraya talep konusunda Avrupa’da birinci, dünyada dördüncü sıraya nasıl geldi? Sahi bu toprakların insanları neden kripto para birimleriyle bu kadar ilgililer? Neden bu riski almaya hazır milyonlarca kişi var?

Kimi gerçekten şansını deniyor. Emeğin, çalışmanın, zamanın karşılığının çok ucuz olduğu bir coğrafyadaysanız çıkış yolu aramaktan daha doğal ne olabilir?

Çalışılarak kazanılan para hiç harcanmayıp biriktirilse bile hayal kurmaya dahi yetmiyor bu ülkede… Metaverse‘de en çok arsayı Türklerin almasının sebebi dünyadaki en ileri görüşlü millet olmamızdan değil, şu anki ekonomik durum…

Türk Lirası’nın Riski

İngiltere merkezli ekonomi gazetesi Financial Times’ın araştırmasında, Türkiye’de kripto paralara ilginin başlıca nedeni olarak yüksek enflasyon, ekonomik belirsizlik ve Türk Lirası’ndaki oynaklık gösterildi.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.