“Türk Bitcoin Yasasını Gördüm” Diyen İsim Konuştu!

“Türk Bitcoin Yasasını Gördüm” Diyen İsim Konuştu!

Bitcoin ve altcoin piyasalarına ilişkin düzenlemelerinin gündemde olduğu ülkemizde, yasal çerçeve henüz netleşmedi. Bununla birlikte çeşitli söylentiler dolaşmaya devam ediyor. Son olarak teknoloji yazarı Ahmet Usta, Twitter hesabından paylaşımlarda bulundu ve “Kripto Varlıkların Ve Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcıların Düzenlenmesine Dair Değişiklik Taslağı’nın” son halini gördüğünü iddia etti. Ayrıntılar için Kriptoks.com okumaya devam ediniz.  

Türk Bitcoin yasa taslağında yeni gelişmeler mi var?

Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz Grand Ankara Otel’de Kripto Varlık Yasa Tasarısı Platformu bir çalıştay düzenlenmiş ve teknoloji yazarı Ahmet Usta bu çalıştaya konuşmacı olarak katılmıştı. Ahmet Usta, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, yasa taslağının son halini gördüğünü ve çalıştayda sorunlu olduğunu ifade ettiği konuların düzeltildiğini belirtti.

Kripto Varlıkların ve Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcıların Düzenlenmesine Dair Değişiklik Taslağı” son halini gördüm. Bu şekliyle sorunlu konuların neredeyse tamamı ortadan kalkmış ve olumlu yönde güzel adımlar atılmış. Yapıcı yaklaşımda emeği geçen herkesi gıyaben kutlarım.

Ayrıca, teknoloji yazarı, taslağın son halinde, uzman görüşlerinin ve kamuoyunun tepkisinin de dikkate alındığını yazdı.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.