TRON Mucidi Binance’e O Altcoin’den Yolladı: Bunlardan Alacak!

TRON Mucidi Binance’e O Altcoin’den Yolladı: Bunlardan Alacak!

Tron DAO rezervinin, rezerv olarak 100 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) ve Tron (TRX) satın alacağı ortaya çıktı. Bu plan, Tron’un kurucusu Justin Sun’ın tweet’i ile ortaya çıktı. İşte detaylar…

TRON’dan Justin Sun’ın tweet’i, yeni planların haberini verdi

TRON, sektördeki en büyük Blockchain ağlarından biridir. Pazarlamasıyla tanınan oldukça popüler bir kripto para figürü oyuncusu olan Justin Sun tarafından kuruldu. Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere TRX, TRON’da kullanılan yerel kripto paradır. Ekosistemde ayrıca bir stablecoin olan USDD var. USDD, TRON DAO tarafından stabil bir ödeme para birimi olarak oluşturulur. TRON DAO’sunun rezervi, TRONBlockchain’indeki tüm stablecoin’leri denetler ve yerel TRON USDD stablecoin’ini yönetir.

Stablecoin’ler, normalde volatiliteye ve bazen diğer kripto para birimlerine likidite kaybına neden olacak fiyat dalgalanmalarına dayanmak için oluşturulmuş kripto para birimleri. Justin Sun’ın yakın tarihli bir tweet’i, TRON’un USDD’yi dengelemek için bir rezerv olarak kullanılmak üzere 100 milyon dolar değerinde Bitcoin ve TRX satın almayı planladığını ortaya koyuyor. Bu durum, TRX ve BTC rezervlerinin teminat olarak sağlanması yoluyla olacaktır. Bu nedenle, arz ve talebi kontrol etmek için algoritmik formüller kullanılır. TRON, bu amaçla Binance borsasına 100 milyon USDT taşıdı.

Tron DAO rezervi, rezerv olarak daha fazla BTC ve TRX satın almak için USDT rezervini harekete geçirdi.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.