Trader’lar Korkuttu: Altcoin’ler Bu Tarihe Kadar Düşebilir!

Trader’lar Korkuttu: Altcoin’ler Bu Tarihe Kadar Düşebilir!

Bitcoin’in 20.000 dolara düşeceğine dair spekülasyonlara rağmen, piyasa hakimiyeti yörüngesi yukarı yönde görünüyor. Şu anda, Bitcoin’in kripto para piyasasındaki payı, yani BTC hakimiyet oranı yüzde 46 seviyesinde bulunurken, altcoin fiyatları son zamanlarda acı çekti.

Bitcoin’in altcoin projeleri üzerindeki hakimiyeti yüzde 50’yi görebilir mi?

TradingView’da aktif varlığı olan bir trader olan Project Syndicate’e göre, Bitcoin, pazar payını daha da artıracak. Trader, Bitcoin’in yüzde 50’lik bir zirveye ulaşmasını bekliyor. Bitcoin yüzde 50 seviyesini test ederse neler olur? Bazılarına göre Michael Saylor gibi Bitcoin destekçilerinin iddiaları güçlendirilebilir. Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere geçen ay, Microstrategy CEO’su, düzenlemenin hızlanması nedeniyle sektördeki potansiyel bir sarsıntı nedeniyle Bitcoin’de büyük bir yükseliş öngördü. Saylor, düzenlemenin varlık sınıfını 1 trilyon dolarlık varlık sınıfından 10 trilyon dolara taşıyacağını söyledi.

Project Syndicate, Bitcoin yüzde 50 piyasa hakimiyet seviyesini yeniden test edene kadar altcoin’lerin kanamaya devam edeceğini tahmin etti. Makro ekonomik durum ve geçen ayki Terra çöküşü nedeniyle, altcoin fiyatları yakın geçmişte büyük kayıplar yaşadı. Trader, altcoin’lerdeki düşüşün Temmuz veya Ağustos ayına kadar devam edeceğini öne sürüyor. Mevcut durumun, altcoin yatırımcıları için harika bir formasyon gibi görünmediğini belirtti. Uzmanlara göre Bitcoin’in yüzde 40-50 hakimiyet seviyeleri arasında gezinmesi muhtemel.  Bu seviyenin tekrar test edilmesi durumunda ETH ve diğer coin’lerin çökebileceği belirtiliyor.

Bitcoin fiyatında son durum nedir?

Bu arada, Bitcoin son birkaç hafta içinde 29.000-31.500 dolar aralığında volatildi. Son birkaç gün, birincil kripto para birimi için oldukça değişkendi. 6 Haziran’da 30.000 doların altından neredeyse 32.000 dolarlık çok günlü en yüksek seviyeye sıçradığında volatilite başladı. Ancak bu noktada, BTC saatler içinde 2.000 dolardan fazla kayıp ile 29.200 dolara düştüğünde manzara oldukça hızlı bir şekilde değişti. Bununla birlikte, başka bir fiyat artışı da geldi. Bitcoin kısa bir süre sonra kendisini 31.500 doların üzerinde işlem görürken buldu.

Dalgalanmalar biraz daha devam etti. BTC’yi bir kez daha 30.000 dolara, aşağı yöne itti. O zamandan beri, kripto para birimi bu seviyede nispeten sakin kaldı. Şu anda bu seviyenin tam üzerinde oturuyor. Hal böyle olunca, piyasa değeri 580 milyar dolarda kaldı. BTC’nin altcoinler üzerindeki  mevcut hakimiyeti yüzde 46.5. Öte yandan, Bitcoin madencilerinin elde ettiği gelir düşmeye devam ediyor. Bu, piyasa hissiyatı düşüş eğilimindeyken üretim maliyetleri arttığında bile devam ediyor.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.