Trader: Bitcoin ve ETH En Kötü Durumda Bu Seviyelere Düşecek!

Trader: Bitcoin ve ETH En Kötü Durumda Bu Seviyelere Düşecek!

Tanınan kripto para analisti Nicholas Merten, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için “en kötü durum senaryosu” olduğuna inandığı rotayı paylaşıyor.

Analist, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için en kötü durum senaryosunu paylaşıyor

516.000 YouTube takipçisi olan Merten, Bitcoin fiyatının yakın gelecekte 10.000 doların, hatta 20.000 doların altına düşeceği konusunda “kesinlikle söz konusu olamaz” diyor. Kripto analisti, Bitcoin ve Ethereum’un birleşik piyasa kapitalizasyonunu gösteren bir tabloya işaret ediyor.

Analist, en değerli iki kripto para biriminin toplam piyasa değerinin, önceki bir boğa piyasasından sonra asla orta seviye bölgeye dönmediğine dikkat çekiyor. Merten’e göre, toplam piyasa değeri de son boğa piyasasının en yüksek seviyelerinin üzerindeki konumunu korumayı başardı. Analiste göre:

Sadece bu daha önce olmadı. Bunu ATH seviyelerine ulaştıktan sonra değil, yalnızca düşüş gösteren piyasalarda yapıyoruz. Gerçek şu ki, geçmişte olmadı ve yakın zamanda olacağına da inanmıyorum, ancak burada fiyatın biraz daha düştüğünü görebileceğimiz olası bir aralık var.

Analiste göre BTC ve ETH bir sürede daha hacim kaybedebilir

Kriptoks.com olarak aktardığımız üzere, Bitcoin ve Ethereum’un birleşik piyasa değeri yaklaşık 1.075 trilyon dolar. Merten, rakamın yüzde 15’ten fazla bir düşüşü temsil eden 850 milyar dolara kadar düşmesinin mümkün olduğuna inanıyor. Uzmana göre, Bitcoin şu anda 30.000 doların altında işlem görürken, Ethereum 2.000 doların ortasında işlem görüyor. Merten, bu seviyelerin en değerli kripto paralar için en kötü durum senaryosunu temsil ettiğine dikkat çekiyor.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.