“Temmuz Sert Geçecek” Bitcoin 10 Bin Dolara Mı Gidiyor?

“Temmuz Sert Geçecek” Bitcoin 10 Bin Dolara Mı Gidiyor?

Kripto piyasasında gerileme devam ederken, Bitcoin’in 10.000 dolara kadar inmesi için artan sayıda çağrı var. Peki Bitcoin bu kadar düşebilir mi? Eğer öyleyse, bu nasıl olur? Bitcoin için daha fazla fiyat düşüşünü önleyecek faktörler nelerdir?

Bitcoin (BTC) 10 bin dolara mı gidiyor? Kripto analisti Lark Davis fikrini paylaşıyor

Kriptoks.com olarak analizlerini paylaştığımız Lark Davis, son videosunda bu sorulara ilişkin bilgiler verdi. Davis, odak noktasının Bitcoin’in 10.000 dolardan işlem yapıp yapmayacağına odaklanmaması gerektiğini söylüyor. Bunun yerine, analiste göre yatırımcıların 2017’den beri oluşan alt trend çizgisine odaklanması gerekiyor. Analist bunun nedenlerini, mevcut ayı piyasasının tarihsel modellerini örnek vererek açıkladı.

Örneğin, Bitcoin daha önce ATH seviyesinin altında hiç düşmedi. Ama son birkaç haftadır tarihinde ilk kez bunu gerçekleştiriyor. Davis ayrıca BTC’nin 200 haftalık hareketli ortalamanın altında haftalık mumları asla kapatmadığını söyledi. Ancak, yeni benzer şekilde bunun olduğu bir dönemdeyiz. Ayrıca, Bitcoin’in geçen ay gerçekleşmeden önce ayı yaklaşık yüzde 40 düşüşle bitirmesiyle, hiç bu kadar zorlu bir aylık mum olmamıştı. Haziran 2022, Bitcoin için şimdiye kadarki en kötü aylık mumu temsil ediyor. Tarihsel modeller bozuldu çünkü bu sefer oldukça farklı.

Bu nedenle David, trader’ların 2017’den beri oluşan dip trend çizgisine odaklanmasını öneriyor. Analist, bunu potansiyel bir dip patlaması olarak görmek için daha makul bir seviye olduğunu söylüyor. Bu trend çizgisini tahmin aracı olarak kullanmak, en düşük seviyelerin 15.000 dolar civarında olacağını gösteriyor. Davis, bu seviyenin altında çok daha fazla yatırımcının Bitcoin satacağını tahmin ediyor.

Madenciler ve balinalar denklemi

Çoğu insanının büyük endişelerden biri, Bitcoin madencilerinin BTC’lerini satmaya devam etmesi. Dolayısıyla, bu fiyatın düşmesi için büyük bir katalizör olacak. Davis, madencilerin satış yapmasına rağmen Bitcoin arzının çoğunu kontrol etmediklerini iddia ediyor. Ayda sadece 50.000 ila 60.000 Bitcoin’i kontrol ediyorlar.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.