Tek Günde 24.500 Bitcoin Sattılar! “Bu 2 Coini Boşaltabilirler”

Tek Günde 24.500 Bitcoin Sattılar! “Bu 2 Coini Boşaltabilirler”

Geçen hafta sonu boyunca, Bitcoin (BTC); 18.000 dolara kadar düştüğü için yoğun satışlara tanık oldu. O zamandan beri, Bitcoin yüzde 10’dan fazla toparlandı. Şu anda 20.000 dolar seviyesinde duruyor. Bu sırada veriler, Kanadalı Purpose Bitcoin ETF’inin satış gerçekleştirdiğini gösteriyor. İşte detaylar…

BitMEX CEO’su binlerce Bitcoin satışına dikkat çekti

BitMEX kripto borsasının kurucu ortağı ve eski CEO’su Arthur Hayes, Coinglass’tan gelen verilere atıfta bulundu. Kanada’nın Purpose Bitcoin (BTC) ETF’sinin Kuzey Amerika saati ile Cuma kapanışına kadar şaşırtıcı bir şekilde 24.500 BTC sattığını yazıyor. Bu, tek bir günde varlıklarının yüzde 50’sini tek bir günde sattıkları anlamına gelir.

Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz gibi, hafta sonu BTC fiyatı 18.000 doların altına düşerek 17.600 dolara kadar geriledi. Hayes, bu durumu “Zorunlu bir satıcının durmadan kaçışı tetiklemesi” diye yorumladı. Hayes ayrıca, kripto kredi piyasasının anlatacak bazı karanlık hikayeleri olduğu için bu tür zorunlu satış olaylarının artmasını bekliyor. Hayes yazıyor:

Satıcılar çantalarını boşalttıktan sonra, piyasa düşük hacimde hızla yükseldi. Kripto para borç verenler tarafından risk yönetiminin zayıf durumu ve aşırı cömert borç verme koşulları göz önüne alındığında, piyasada kimin hazırlıksız olduğunu anlamak için daha fazla BTC ve ETH satışının zorlanmasını bekleyin.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.