TBMM’deki Görüşme Bitti: Binance Açıklama Yaptı!

Kripto para piyasasına ilişkin düzenlemelerin gündemde olduğu ülkemizde bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Binance yetkilileriyle AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş başkanlığındaki ekip bir görüşme gerçekleştirdi. Binance daha sonra görüşmeye ilişkin Twitter hesabından bir açıklama yayımladı. Ayrıntılar için Kriptoks.com okumaya devam ediniz.

Binance TBMM’deki görüşmeyle ilgili açıklama yaptı

Binance, açıklamada AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ve çalışma arkadaşlarıyla kripto varlıklara ilişkin olası düzenleme çalışmalarına katkı sunmak ve bu konuda her türlü desteğe hazır olduklarını bildirmek amacıyla bir toplantı yaptıklarını belirtti. Görüşmede, olası düzenleme hakkında dünyadan ‘best practice’ (en iyi uygulama örnekleri) düzenleme önerilerini sunma ve bunlar hakkında görüş alışverişi yapma fırsatı bulduklarını söyleyen Binance, şu ifadelere yer verdi:

Kripto varlıklara ilişkin düzenlemenin ekosistemi büyütmesi ve güçlendirmesini temenni eder ve bu konuda üzerimize düşen her türlü sorumluluğu almaya hazır olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, önceki günlerde Binance ve BtcTurk’ün temsilcileriyle görüşeceğini açıklamıştı. Kripto para düzenlemeleriyle ilgili görüş alışverişinde bulunmak amacıyla daha önce kripto para sektöründen bazı isimlerle bir araya gelen Mustafa Elitaş, şu yönde bir açıklama yapmıştı:

"Kimseyi tedirgin etmeden, korkutmadan ama kimsenin de mağdur olmasına izin vermeden bu düzenlemeyi bir an önce yapmamız gerektiği kanaatindeyim."

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.