Tarihi Çöküşü Bilen Ekonomist: Altın ve Bu Coinlerden Alın!

Tarihi Çöküşü Bilen Ekonomist: Altın ve Bu Coinlerden Alın!

Ukrayna ihtilafı, zaten kontrolden çıkmış ve petrol, enerji, gıda ve aradaki her şeyin maliyetleri üzerinde etkisi olan kontrolsüz enflasyon olasılığını artırmaya devam ederken, yatırımcılar, yatırımlarını ve sermayelerini korumak için böyle bir düşüşte hedge arıyorlar. Tarihi çöküşü bilen ünlü bir ekonomist, bu ortamda yatırımcılara altın, gümüş, Bitcoin ve bahsettiği üç altcoin’den almalarını tavsiye ediyor.

“Altın, gümüş, Bitcoin ve bu coin’lerle çöküşten korunun”

Kişisel finans kitabı ‘Rich Dad, Poor Dad’ın yazarı Robert Kiyosaki, 16 Nisan’da Twitter’da hiperenflasyonun etkilerini ve ABD ekonomisinde yaratacağı yaklaşan depresyonun ana hatlarını açıkladı.

Ekonomist, uzun bir süredir enflasyonun tehlikeleriyle birlikte gelen bir ‘çöküş ve depresyon’ hakkında uyarıda bulunuyor ve Federal Rezerv’in ekonomide sürekli para basmasının bir sonucu olarak borsa da dahil olmak üzere, bir balon yükselirken kontrolsüz enflasyonun hızlanacağını tahmin ediyor. Robert Kiyosaki, şu ifadeleri kullanıyor:

WIley COYOTE anı geliyor. En Büyük Kabarcık İflası (Biggest Bubble Bust) geliyor. Baby Boomer’ın emekliliği çalınacak. 10 trilyon dolarlık sahte para harcaması sona eriyor. Hükümet, Wall Street ve Fed hırsızdır. Hiperenflasyon Depresyon burada. Çakal uyanmadan altın, gümüş, Bitcoin satın alın.

Robert Kiyosaki, ekonomideki balon ile Wile E. Coyote anı (uçurumdan kaçan çizgi film karakterinin aşağı baktığında, havada durduğunu fark ettiği an) arasında bir benzetme yapıyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.