Tarih Açıklandı: ABD’nin Kapsamlı Kripto Para Yasa Tasarısı Geliyor!

Tarih Açıklandı: ABD’nin Kapsamlı Kripto Para Yasa Tasarısı Geliyor!

ABD’li senatörler Cynthia Lummis ve Kirsten Gillibrand, önümüzdeki hafta tanıtılacağını söyledikleri, merakla beklenen iki taraflı kripto para yasa tasarısının ayrıntılarını görüşmek üzere Salı günü DC Blockchain Zirvesi’nde sahne aldı.

En kapsamlı kripto para yasa tasarının hazırlandığını söylediler

Haziran ayında Consensus 2022’de konuşacak olan Kirsten Gillibrand ve Cynthia Lummis, aylardır iki partili mevzuat üzerinde çalışıyorlar ve Haziran ayında kamuoyuna açıklamayı planladıklarını belirttiler. DC Blockchain Zirvesi’nde konuşan Gillibrand, bir yılı aşkın süredir üzerinde çalışılan “Sorumlu Finansal İnovasyon Yasası”nın ilk kapsamlı kripto para yasası olacağını belirtti. Gillibrand’ın açıklamalarının bir kısmı şunları içeriyor:

Tasarımız, diğer Meclis ve Senato yasalarının bazılarıyla [aynı] hükümlerden bazılarını içeriyor, ancak başka hiçbir yasa tasarısı tüm sektör için düzenleyici bir çerçeve oluşturmaya çalışmıyor. Diğer yasaların çoğu küçük, gizli ve tek fikirli yasalardır.

CFTC çoğu konuda yetki sahibi olacak

Tasarıda öne çıkan maddeler arasında, madencileri komisyoncu olarak muamele görmekten koruyan hükümler yer alıyor. Ayrıca, Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) piyasanın çoğu üzerinde düzenleyici yetki veriyor ve kripto para birimlerinin, ICO gibi bir şirketi finanse etmek için teklif edilmedikçe menkul kıymet olmadığını açıklığa kavuşturuyor. 

“Bu kripto para birimleri hatta kalacak”

Açıklamalarının devamında, Bitcoin ve Ethereum için bu kripto paraların “hayatta kalma olasılığı en yüksek” olduğunu söyleyen Lummis, şunları vurguluyor:

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.