Tahvillerin Kralından Büyük itiraf: Bu Kripto Paradan Aldım!

Tahvillerin Kralından Büyük itiraf: Bu Kripto Paradan Aldım!

Milyarder “Bondking” yatırımcısı Bill Gross, kârlı bir şekilde kripto yatırımı yapmanın yanı sıra mütevazı bir Bitcoin yatırımcısı olduğunu paylaştı. Yakın tarihli açıklamalarında Gros, neden kripto paraları tercih ettiğini birkaç cümlede özetliyor.  Kriptoks.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Milyarder yatırımcı Bill Gross, kripto para yatırımcısı olduğunu paylaştı

“Tahvillerin Kralı” olarak adlandırılan Bill Gross, tanınmış bir tahvil yatırımcısıdır. PIMCO (Pasifik Yatırım Yönetim Şirketi) onun tarafından kuruldu. Amerikalı yatırımcı ve fon yöneticisi, kripto para birimleri hakkındaki çelişkili duygularına rağmen, onlarla deneyler yaptığını söylüyor.

Bunu takiben, kripto para birimlerinin en açık sözlü şüphecilerinden biri olan milyarder Ken Griffin, konuyla ilgili görüşünü değiştirmiş gibi görünüyor. Citadel’in CEO’su ve tanınmış hedge fon yöneticisi, kripto tahminlerinde tamamen doğru olmadığını söyledi. Griffin daha önce kripto para birimlerini dolara karşı “cihatçı çağrı” olarak reddetmişti, ancak şimdi “kriptonun son 15 yılda finans alanındaki en büyük hikayelerden biri olduğunu” iddia ediyor. Bloomberg’e göre 30,4 milyar dolarlık net değeri olan ve dünyanın en zengin 40. kişisi olan Griffin, “tamamen kriptoda satılmamış” olsa da Citadel yatırım işinin artık alanı görmezden gelemeyeceğini belirtti.

Kurumsal yatırımcılar nedeniyle Bitcoin fiyatının artması bekleniyor

Swiss Bank SEBA CEO’su Guido Buehler, 2022’de Bitcoin fiyatını neyin yükselteceği sorulduğunda, “Kurumsal paranın fiyatı artırması muhtemel” ifadelerini kullandı. Ayrıca firmasının tahminlerine göre, Bitcoin’in 2022’de 75.000 dolara ulaşacağını tahmin etti. Bitcoin şu anda 41.460 dolardan işlem görüyor ve son zamanlardaki 40.800 dolardan toparlanıyor. Bitcoin, 10 Kasım 2021’de belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$’ın hala yaklaşık %40 gerisinde.

Ek olarak CEO Guido Buehler, Bitcoin’in yeni bir ATH daha kaybedeceğini daha düşünüyor. İşte nedenleri:

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.