Tahminleri Çıkabilen CEO: Altın ve Bitcoin Bu Seviyeleri Görecek!

Tahminleri Çıkabilen CEO: Altın ve Bitcoin Bu Seviyeleri Görecek!

16 Mart’ta, kripto para borsası Bitmex’in kurucu ortağı Arthur Hayes, altın fiyatının 10 bin dolara, Bitcoin’in 1 milyon dolara ulaşacağını tahmin eden bir makale yayınladı…

Arthur Hayes, milyon dolarlık tahminini detaylandırıyor

Rusya-Ukrayna savaşının başlangıcından bu yana, dünya çapında finansal koşullar sıkılaştığı ve Rusya’ya çok sayıda ülke tarafından yaptırım uygulandığı için birçok ekonomik felaket yaşandı. Kriptoks.com olarak aktardığımız, 13 Mart’ta çıkan haberlere göre, Rusya Federasyonu maliye bakanı Anton Siluanov, ülkenin altın ve döviz rezervlerinin yarısının dondurulduğunu açıklamıştı. Siluanov’un açıklamaları, Avrasya Ekonomik Birliği (EAEU) ile Çin arasında bağımsız bir uluslararası parasal ve finansal sistemle ilgili spekülasyonlara yol açtı.

Yukarda değindiğimiz ortamda, kripto para borsası Bitmex’in kurucu ortağı Arthur Hayes, 16 Mart’ta dünyanın en büyük enerji ihracatçısının iptaline ve “Petro Dolar / Euro Dolar para sisteminin” sona ermesine değinen bir blog yazısı yayınladı.

Hayes tarafından yazılan blog yazısı son derece uzun ama kapsamlı ve kaynaklı verilerle dolu. Hayes, tarihçilerin 26 Şubat 2022’yi “Petro Dolar” ve “Euro Dolar” tarafından kontrol edilen para sisteminin sonu olarak adlandıracaklarını vurguluyor. Blog yazısında, “Küreselleşmiş finansal sistemin her yönüne dokunan emtia üreticileri ve yatırımcılarının karşılaştığı kayıplara dayanan epik boyutlarda bir finansal kriz olacağına %100 eminim” diye açıklıyor.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.