Stratejist, Bu Altcoin’lerden “Kaçının” Dedi ve Tahminlerini Verdi!

Stratejist, Bu Altcoin’lerden “Kaçının” Dedi ve Tahminlerini Verdi!

Bir yatırım stratejisti, hisse senetleri, lider kripto Bitcoin ve lider altcoin Ethereum satın almak için 80-20 stratejisini paylaşıyor ve neden bir ‘kripto kışı’ gelebileceğini açıklıyor. Kriptoks.com okuyucuları için bu işin mutfağından yetişen bir stratejistin görüşlerini derledik.

“80-20 stratejisini takip edin ve küçük altcoin projelerinden kaçının”

GameStop hisseleri patladığında ve Dogecoin gibi token’ler hızla yükselirken, yeni nesil küçük zamanlı yatırımcılar hisse senetlerine ve kriptoya bağımlı hale geldi. Bunlardan birisi de yatırım yapan bir TikTok ve YouTube influencer’ı olan Danny Devan. Ancak umut peşinde koşan akranlarının çoğu gibi değil. Danny Devan, her kripto paranın aya yöneldiğini iddia eden süslü grafiklere inanmıyor. Aslında takipçilerinin çoğu bunu duymak istemese de piyasanın çirkin bir ayı kışına doğru yönelmiş olabileceğini söylüyor:

Enflasyon, tedarik zinciri ve Fed gibi terimler üzerinden fiyat tahminlerini görmeyi seviyorlar. Sadece fiyat hedeflerini görmeyi, onlara olacakların geleceğinin söylenmesini ve renkli grafikler, çizgiler ve tablolar görmeyi seviyorlar. Bu yüzden takipçileri hala onlara bağlı. Ama sonunda olacak olan şu ki, yüzlerinde patlayacak.

Danny Devan, videolarında eğlenceye vurgu yaparak temellere odaklanıyor. Hem eğitici hem de eğlenceli videolar yapma tarzı, riske aç günlük traderların ilgisini çekmeyebilir. Ancak daha yaşlı sosyal medya kullanıcıları arasında bir hit olma eğiliminde olduğunu belirtiyor. Stratejist, “Sahip olduğum yaş aralığı genellikle 20’li yaşların ortalarından sonlarına kadar. Genç nesli atladık” yorumunu yapıyor.

Danny Devan, bir miktar nakdin %80’ini nispeten istikrarlı yatırımlara ve %20’sini kripto para birimleri gibi daha yüksek riskli varlıklara koymayı gerektiren bir strateji olan 80-20 kuralına güvendiğini ifade ediyor. Daha fazla riskten kaçınan yatırımcılar için başka bir seçenek olarak  da 90-10’luk bir bölünmeyi tavsiye ediyor.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.