Spot Işıkları Bu 9 Altcoin’de: Sosyal Medyada Patladılar!

Spot Işıkları Bu 9 Altcoin’de: Sosyal Medyada Patladılar!

31 Ocak – 6 Şubat, Bitcoin (BTC) fiyatının 40 bin dolar aştığı, altcoin piyasasının çift haneli kazançlarla eşlik ettiği yeşil bir haftaydı. Bu yazıda, oldukça dalgalı geçen günlerde yatırımcıların sosyal medyada en çok konuştuğu 10 kripto para birimini Kriptoks.com okuyucuları için derledik.

Yatırımcılar bu hafta 9 altcoin projesine odaklandı

Watcher.Guru tarafından sağlanan verilere göre kripto topluluğunun en çok konuştuğu kripto para Bitcoin (BTC). Lider kripto, oldukça dalgalı geçen Şubat’ın ilk günleri ardından hafta sonu durgunlaştı ve küçük fiyat düzeltmeleriyle piyasalarındaki korku hakimiyetini şimdilik üzerinden atamadı. Bu süreçte, Twitter topluluğu Bitcoin’den 3 milyonu aşkın tweet’te bahsetti. İkinci sıradaki Ethereum (ETH), neredeyse 1 milyon tweet’e konu olurken, 3 bin dolar kritik direncini sınıyor. Tezos (XTZ) ise 483 bin tweet’le üçüncü sırada. Tezos ekosisteminde bu hafta, Warner Music Group NFT’leri gündemdeydi. Bireysel yatırımcıların yakın takip ettiği meme coin/token’ler Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu’da (SHIB) en çok konuşulan ilk 5 kripto para birimini tamamlıyor.

Listenin altıncı sırasında, Binance destekli DEX platformu PancakeSwap (CAKE), 300 bini aşkın tweet’le Cardano’yu (ADA) geride bırakıyor. CAKE, Ocak ayının düzeltici fiyat hareketlerinde yüksek APY oranıyla stake seçeneklerini değerlendirmek isteyen yatırımcıların gözdesiydi. Cardano (ADA) ise son haftalarda CardStarter ve SundaeSwap gelişicilerinin sosyal medya skandalıyla gündemdeydi. Kurucu Charles Hoskinson, bir Youtube yayınında proje ekiplerine ateş püskürdü. Watcher.Guru verilerine göre Twitter’da çok konuşulan bir altcoin projesi de DeFi odaklı SafeMoon. Projenin yerel kripto para birimi SAFEMOON bu hafta 214 bini aşkın tweet’te yer aldı. Listenin son sıralarını 189 bin tweet’le Rarible (RARI) ve 180 bin tweet’le Bitrue Coin (BTR) tamamlıyor. RARI, NFT platformu Rarible’ın kripto para birimi. BTR ise Bitrue borsasının işlem ücreti kesintileri, projelere göre nakit mevduat, listeler için oylama, varlık yönetimi programları ve kredi programları gibi tüm işlemleri desteklemek için kullanılıyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.