Son Dakika: Bitcoin 8 Bin Doları Sildi! Neler Oluyor?

Bitcoin fiyatı düşmeye devam ediyor. Fiyat Binance’de 39.300 dolar seviyelerinden 35.440 dolar seviyelerine kadar geriledi. BTC aniden 4 bin doları sildi. Yazım sırasında ise Bitcoin 35.790 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Kriptoks.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Bitcoin fiyatı düşmeye devam ediyor: 35.440 doları gördü!

Aralık ayındaki FED toplantı tutanaklarında faiz artırımına yönelik konuşmaların açığa çıkmasından sonra BTC büyük bir düşüş trendine girdi. BTC bu düşüş hareketini ise son günlerde daha da arttırdı. Dün BTC 43 bin dolar seviyelerinden 38 bin dolara kadar gerildi. Bugün ise Bitcoin 35.440 dolara kadar düştü. Sonuçta 2 günde Bitcoin fiyatı 8 bin doları bir anda sildi.

Lider kripto paradaki düşüşün nedeni ise henüz tam bilinmiyor. Ancak uzun zamandır piyasada bir düzeltme beklentisi vardı. ABD’deki hisse senetleri piyasalarında yaşanan düşüşün etkisinin de piyasayı aşağı çektiği söylenebilir. Yazım sırasında BTC dışındaki altcoin’ler de ciddi bir düşüş yaşıyor. Şu anda DOT, LUNA ve SOL yüzde 20’lik kayıplar veriyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.