Son Çöküşü Bilen CEO: Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor!

Son Çöküşü Bilen CEO: Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor!

Dijital finans sektörünün önde gelen kredi şirketi olan Nexo’nun kurucusu Antoni Trenchev, Bitcoin (BTC)’e ilişkin fiyat tahminini paylaşıyor. Daha önceki düşüşü doğru tahmin eden Trenchev, Bitcoin’in gelecek yıl 100.000 dolara ulaşabileceğine inanıyor.

Ünlü CEO’ya göre Bitcoin fiyatı nasıl görünüyor?

Kripto kredi firması olan Nexo’nun kurucusu olan Antoni Trenchev, kısa bir süre önce yaptığı röportajda Bitcoin’in bir yıl içinde 100.000 doların üzerine çıkabileceğini öngörüyor. Öte yandan Trenchev, Fed devasa parasal teşvik programını çözmeye başladığında Bitcoin (BTC)’in normal finansal piyasalarla aynı çizgiye düşebileceği konusunda da uyarıyor. Trenchev, borsada gerçekleşecek olan bir “çöküşün”, neredeyse kesinlikle Fed’in ani bir gevşeme politikasına dönmesiyle sonuçlanacağını ve bunun Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için daha fazla ivme sağlayacağını da ekliyor.

Trenchev’in tahminine göre, Bitcoin fiyatı bir yıl içinde iki katından fazla artış kaydedecek. Kriptoks.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere, Trenchev, Ocak 2020’de Bitcoin’in yıl sonuna kadar 50.000 dolara ulaşacağını tahmin etmişti. Nexo kurucusunun tahmini 2020’de gerçekleşmemesine rağmen Bitcoin, Şubat 2021 tarihinde 50.000 dolar eşiğini geçmeyi başarmıştı.

Analiste göre Bitcoin’deki kurumsal benimsenmenin sebebi nedir?

Trenchev geçtiğimiz şubat ayında, Fed’in planlı faiz artışlarını tartışırken, ilk olarak ucuz paranın burada kalacağından bahsetti. Nexo kurucusuna göre, ucuz paranın burada kalması ve Bitcoin gibi kripto varlıklar için çok iyi olabilir. Öte yandan bu Trenchev’in Bitcoin’in 100.000 dolara ulaşacağını öngördüğü ilk örnek değil. Ünlü şirketin kurucusu bu yılın başlarında kripto para için “Boğa” olduğunu ifade ederken BTC’yi altın 2.0 olarak nitelendirdi.

Kripto kredi firmasının kurucusuna göre Bitcoin’in kurumsal benimsenmesi, şirketlerin hazinelerini Bitcoin ile doldurmasıyla artarak devam ediyor. Öte yandan pek çok kripto savunucusu, pazarın olgunlaştığını ve büyük Wall Street kuruluşlarının dijital varlıklara akın etmesiyle piyasada yeterli likidite olduğunu iddia ediyor. Bu haberlerin en dikkat çekeni ise Goldman Sachs’ın 2022’nin ikinci çeyreğinde müşterilerine Bitcoin ve altcoin’ler için ilk yatırım araçlarını sunmaya başlayacağını duyurması oluyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.