Son Bitcoin Çöküşünü Haber Veren Milyarder, Sıradakini Açıkladı!

Son Bitcoin Çöküşünü Haber Veren Milyarder, Sıradakini Açıkladı!

Terra (LUNA) fiyatı 100 dolara ulaştığında dövmesini yaptıracağını söyleyen Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, kripto para düşmanı Peter Schiff’e 1 milyon dolarlık meydan okudu. Kripto kralı, Bitcoin fiyatının bir yıl sonra 35.000 doların üzerinde olacağını iddia ediyor.

Mike Novogratz tarafından 1 milyon dolarlık BTC bahsi

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, piyasanın aşırı düşeceğini söyleyen Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff’e meydan okudu. Novogratz, Bitcoin kıyamet tellalına piyasasının çökeceği ve yanacağına dair tahminleri üzerine 1 milyon dolarlık bahis teklif etti. Kripto kralı, Bitcoin’in bundan 1 yıl sonra 35.000 doların üzerinde işlem göreceğine emin. Eğer yanılırsa, Peter Schiff’ın seçtiği bir hayır kurumuna 1 milyon dolar bağışlayacak. Novogratz, meydan okuma için Twitter’ı kullanırken, Schiff, cüretkar teklife henüz yanıt vermedi:

PeterSchiff, seçeceğin hayır kurumuna bağış için 1 milyon dolar bahse girerim, BTC bir yıl sonra 35.000 doların üzerinde olacak.

Kriptoks.com olarak aktardığımız üzere Novogratz, Bitcoin fiyatının 38.000 dolar civarında destek bulacağını söyledi, ancak ardından artan tahvil getirileri nedeniyle piyasanın baskı altında kalacağı konusunda yatırımcıları uyardı. Lider kripto para, Temmuz ayının sonundan bu yana 34.000 dolara kadar geriledi. Novogratz, Bitcoin’in 2021’de 100.000 doları aşacağını tahmin etmişti, ancak BTC Kasım ayının ilk haftalarında 69.000 dolar direncine takıldı. Kontrol dışı enflasyon, Fed’i şahin duruş sergilemeye zorladı ve bunun, piyasanın şu anda ayıların kontrolünde olmasının ana nedeni olduğuna inanılıyor.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.