SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Çarpıcı Tahminler!

SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Çarpıcı Tahminler!

Bitcoin, Ethereum, Dogecoin (DOGE) ve çoğu büyük hacimli altcoin projesi 2 Şubat’ta beklenmedik bir düşüş yaşadı. Lider kripto 1 Şubat’ta 39 bin doların üzerine çıktıktan sonra, PayPal’ın hisselerindeki keskin düşüş, kısa vadeli yatırımcılar tarafından agresif satışlarla sonuçlandı. Bununla birlikte, uzun vadede, büyük yatırımcılar düşüşü bir satın alma fırsatı olarak görüyor.

Balinalar dip fiyattan birikimlerini sürdürüyor

On-chain veri kaynağı Whalemap, son düşüş sırasında 100 ila 10.000 BTC arasında tutan balinaların birikime devam ettiğini söyledi. Fidelity kısa süre önce, Bitcoin’in en “güvenli, merkezi olmayan varlık biçimi” olduğunu ve “parasal bir mal olarak” herhangi bir altcoin tarafından geçilme olasılığının düşük olduğunu vurgulayan “Önce Bitcoin” adlı bir makale yayınladı. Rapor, Bitcoin’in “altının kıtlığı ve dayanıklılığı ile fiat paranın kullanım, depolama ve taşınabilirliği kolaylığı”nı birleştirdiğini söylüyor.

Yakın tarihli bir NYDIG raporuna göre, Bitcoin’in dalgalanmalarından bağımsız olarak, 2021’in sonundaki işlem hacimleri son beş yılda yıllık yaklaşık %100’lük büyüme kaydetti. Bu, Bitcoin’in yıllık işlem hacmini 2021’de 3 trilyon dolara çıkararak, 1,3 trilyon dolarlık ödeme kaydeden popüler kredi kartı ağı American Express’i ve 0,5 trilyon dolarlık Discover’ı geride bıraktı. Boğaların birikimi dibin yakın olduğunu gösterebilir mi? Cevaplamak için analist Rakesh Upadhyay’ın teknik analizleriyle devam edelim…

BTC, ETH, SOL, XRP ve DOGE analizi

Bitcoin’in toparlanması, sert bir direnç olarak hareket eden 1 Şubat’ta 39.116 dolara ulaştı. Bu, duyarlılığın olumsuz olduğunu ve yatırımcıların genel direnç seviyelerine yönelik rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

Ayılar şimdi fiyatı 36.632.61 doların altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, analiste göre son düşüşü satın alan agresif boğalar kar elde edebilir ve BTC/USDT çiftini 35.000 doların altına çekebilir. Negatif bölgedeki aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve RSI, ayıların avantajlı olduğunu gösteriyor. Bu varsayımın aksine, eğer fiyat 36.632.61 dolara yükselirse, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösterecek. Ardından, 39.600 dolardaki genel engeli aşmak için başka bir girişimde bulunacaklar. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye çünkü parite bu seviyenin üzerinde devam ederse, analiste göre bir sonraki durak 43.421 dolar olabilir. Boğalar, düşüş trendinin olası bir sonunu işaret etmek için bu engeli aşmak zorunda kalacak.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.