“Şok Dalgası Geliyor” BofA: Herkes Altın ve Bunlara Koşacak!

“Şok Dalgası Geliyor” BofA: Herkes Altın ve Bunlara Koşacak!

ABD bankacılığı devi Bank of America (BofA) analistleri, korkunç bir ekonomik uyarı verdi, şok dalgasının kripto, altın ve emtialar da patlamaya neden olabileceğini söylüyorlar.

Yatırımcılar altın ve kripto paralara yönelebilir

Bank of America analistleri, artan fiyatların ve bocalayan küresel ekonominin ABD piyasalarını da kapsayabileceği konusunda uyaran yeni bir rapor yayınladı. Uzmanlara göre, ekonomi bozulmaya devam ederse, Fed kalıcı enflasyonu kontrol altına almak için para politikasını sıkılaştırmak zorunda kalacak ve hisse senetleri ve konvansiyonel varlıklar üzerinde önemli bir aşağı yönlü baskı yaratacak. BofA’nın en iyi yatırım stratejisti Michael Hartnett, raporun bir kısmında şunları söylüyor:

“Enflasyon şoku’ kötüleşiyor, ‘faiz şoku’ yeni başlıyor ve ‘durgunluk şoku’ yolda.

Hartnett’e göre nakit, volatilite, emtialar ve kripto para, böyle bir senaryoda yatırımcılar için en cazip varlıklar haline gelebilir ve hem hisse senetlerinden hem de tahvil piyasasından daha iyi performans gösterebilir.

Kriptoks.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere, Fed bu haftanın başlarında toplantı tutanakları yayınlayarak, tüm Fed üyelerinin enflasyonu kontrol altında tutmak için federal fon oranını artırmanın gerekli olacağı konusunda anlaştıklarını doğruladı. Yayınların bir kısmı:

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.