“Şimdi Satmayın” Diyen Uzman, Altın İçin Epik Tahmin Yaptı!

“Şimdi Satmayın” Diyen Uzman, Altın İçin Epik Tahmin Yaptı!

Federal Rezerv’in bu yıl beş ile yedi kez faiz oranlarını artırması beklenirken, daha yüksek faiz oranlarının, altın ve kripto piyasasını çökertmeyeceğini söyleyen HIVE Blockchain Technologies Yönetim Kurulu Başkanı Frank Holmes, bunun nedeni olarak reel faiz oranlarının pozitif olmamasını gösteriyor.

Frank Holmes: Hızlı bir ekonomik yavaşlama olacak

Frank Holmes, Miami’deki Bitcoin 2022 Konferansı’nda artan faiz oranlarının Bitcoin ve altın fiyatları üzerindeki etkisini tartıştı. “Fed, bir seçim yılında ekonomiyi yavaşlatırken ve Başkan Biden’ın Kongre’nin kontrolünü kaybetmesinde çok dikkatli olmalı” diyen uzmana göre, artan faiz oranları artık çok hassas bir konu. Frank Holmes, şunları söylüyor:

Fed’in bunu yapabilmesinin tek yolu, gerçekten pozitif faiz oranlarına sahip olmasıydı. Aksi takdirde genel ekonomi için bir kriz olurdu. 10 ve 2 yıllık tahviller şimdi tersine çevrildi. Stres sistemde kendini göstermeye başlıyor. Ama bence zorlandığında, hızlı bir ekonomik yavaşlama olacak.

Kriptoks.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere birçok uzman, kripto paranın Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sırasında altın gibi güvenli bir liman varlığı olarak hareket etmesini bekliyordu. Ancak kriptolar, bu jeopolitik krizin ilk günlerinde veya son birkaç ayda altının yaptığı gibi yükselmedi. Ancak, Frank Holmes aynı fikirde değil ve görüşlerini şu şekilde açıklıyor:

Elbette, Ethereum 2.400 dolara düştü, ancak 3.500 dolara geri döndü. Şu anda 3.500 doların altında. Savaşın başladığı 24 Şubat’taki en düşük seviyelerden, hem Ethereum hem de Bitcoin yükseldi.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.