Sıcak Gelişme: OSC, Popüler Bitcoin Borsasını Yasaklıyor!

Sıcak Gelişme: OSC, Popüler Bitcoin Borsasını Yasaklıyor!

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), kayıtlı olmayan Bitcoin borsalarına karşı daha fazla önlem alıyor. 21 ve 22 Haziran’da tamamlanan iki yasal işlemde OSC, Kucoin’i Ontario’dan men etti. Öte yandan, platformunu kaydetmek için OSC ile birlikte çalışmayı taahhüt eden Bybit ile anlaşmaya vardı.  İşte detaylar…

Bitcoin borsası, Kanada’da yasaklanıyor

Kararların bir parçası olarak, düzenleyici Kucoin’e 2.096.550,35 Kanada doları (1.621.597.83 dolar) para cezası veriyor. Görünüşe göre Bybit, gelirlerinin 2.468.910 Kanada dolarının (1.909.603.13 dolar) düzenleyiciye boşaltmış durumda. Düzenleyici, borsaya soruşturması için ödemesi için 10.000 Kanada doları (7.734,60 dolar) daha ceza kesiyor. OSC duyurusunda şunlar yer alıyor:

KuCoin’den farklı olarak Bybit, OSC’nin yaptırım eylemine yanıt verdi, açık bir diyalog sürdürdü, istenen bilgileri sağladı ve kayıt tartışmalarına katılmayı taahhüt etti.

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC) bugün, OSC ve Bybit Fintech Limited arasında bir uzlaşma anlaşmasının onaylandığını duyurdu. Ancak komisyon, Ontario’nun menkul kıymetler yasasına uymadığı için Kucoin’i kalıcı olarak yasaklama emri aldı.

Bybit, uzlaşma sağladı

Mart 2021’de OSC, Ontario’da türevler veya menkul kıymetler ticareti sunan kripto varlık ticaret platformlarının OSC ile iletişime geçmesi veya yaptırım eylemiyle karşı karşıya kalması emrini verdi. Bunu yapmak için verilen emirin süresi 3 hafta idi.  Bybit ve KuCoin, son tarihe kadar kadar OSC ile iletişime geçemedi. Ontario’daki faaliyetlerine devam etti.  OSC, KuCoin’in Ontario’nun sermaye piyasalarına katılımını kalıcı olarak yasaklayan emirler aldı.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.