SHIB Değil: Bu Meme Coin, Bitcoin, ETH ve ADA’yı Devirdi!

SHIB Değil: Bu Meme Coin, Bitcoin, ETH ve ADA’yı Devirdi!

Bir yıl boyunca atılan tweet’lerden oluşan duygu analizi, beş kripto para arasında Twitter’da en az sevilen kripto para biriminin Ethereum olduğunu, en çok ilgiyi ise popüler bir meme coin projesinin topladığını gösteriyor.

Twitter kullanıcıları bu meme coin projesini Ethereum’dan daha çok seviyor

Ethereum (ETH), incelenen beş kripto para birimi arasında en az sevilen olarak Twitter’da ilk sırayı alırken, lider meme coin Dogecoin (DOGE) en çok beğenilen oldu. Bulgular, TRG Datacenters’ın Ocak 2021 ile Ocak 2022 arasında en popüler beş kripto para birimiyle ilgili bir yıllık tweet’leri analiz ederek Twitter’da hangi kripto paraların en duygusal olarak heyecan verici olduğunu ortaya koyan yeni bir raporundan ortaya çıktı. Öne çıkan bazı çıkarımlar:

En sevilmeyen kripto para birimi Ethereum oldu (%29 negatif)Dogecoin en popüler para birimiydi (%94 pozitif)Kripto para birimi fiyat dalgalanmaları bireysel yatırımcılar tarafından yönetiliyorKripto para piyasasındaki önemli anlar, hem olumlu hem de olumsuz tweet’lerde artışa neden olma eğilimindedir.

Bitcoin (BTC), Cardano (ADA), Dogecoin, Ethereum ve Litecoin’i (LTC) inceleyen analize göre, Ethereum, tüm tweet’lerin %29’unun olumsuz bir duygu içermesiyle, kesinlikle en az sevilen kripto para birimi. Peki Ethereum neden sevilmiyor?

Kullanıcılar bu nedenlerle Ethereum’a tepki gösteriyor

Ethereum’a yöneltilen eleştirilerin büyük kısmı, diğer katman 1 alternatiflerine kıyasla hızının yanı sıra enerji maliyetleriyle ilgiliydi. Twitter’da pik yapan Ethereum olumsuzluğu, bir hatanın Ethereum’un Ağustos 2021’in sonlarında kısaca iki chain’e ayrılmasına neden olmasıyla meydana geldi.

A chain split has occurred on the Ethereum mainnet. The issue was resolved in the v1.10.8 release announced previously. Please update your nodes, if you haven't already!

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.