SHIB, BTC, DOGE ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri Çıktı!

SHIB, BTC, DOGE ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri Çıktı!

Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) gibi altcoin’ler haftalık açılışta yeşil renkteydi, ancak genel direnç seviyeleri kısa vadede bir zorluk oluşturmaya devam edecek. Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz gibi, art arda dokuz haftalık kırmızı haftalık mumlardan sonra, Bitcoin (BTC), 5 Haziran’da yeşil bir haftalık mum yaptı. Bu haftanın başında, alıcılar BTC fiyatını 31.800 dolara yükselten güçlü bir haftalık açılışla ivmesini sürdürdüler. Boğalar daha yüksek seviyeleri sürdürebilir mi yoksa ayılar agresif bir şekilde satıp fiyatı aşağı mı çekecek? Olası bir trend dönüşünde adından en çok söz ettirecek 10 kripto para birimi için yapılan analistleri ve analist görüşlerini aktarıyoruz…

SHIB, BTC, DOGE ve bu 7 altcoin’i bu hafta neler bekliyor? Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH)

Bitcoin 20 günlük üstel hareketli ortalamanın ( 30,510 dolar) üzerine çıktı. Boğalar, fiyatı 32.659 dolardaki genel dirence itmeye çalışıyor. Son birkaç günün fiyat hareketi, bir kırılmada tamamlanacak ve 32.659 doların üzerinde kapanacak olan yükselen bir üçgen formasyonu oluşturdu. Bu gerçekleşirse, BTC / USDT çifti yeni bir yukarı hareket başlatabilir. Üçgenden kopuşun formasyon hedefi 38.618 dolar. 20 günlük EMA düzleşti ve göreceli güç endeksi (RSI) orta noktaya yakın, bu da satış baskısının azaldığını gösteriyor. Bu olumlu görüş, fiyat keskin bir şekilde düşerse ve üçgenin trend çizgisinin altına düşerse geçersiz olabilir. Parite daha sonra boğaların düşüşü durdurmaya çalışabileceği 28.630 dolarlık güçlü desteğe düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanış, avantajı ayıların lehine çevirebilir.

Ethereum’a bakıldığında ise, alıcılar, 6 Haziran’da 20 günlük EMA’daki (1.930 dolar) genel direncin üzerine çıkarmaya çalışıyorlar. Başarılı olurlarsa, ETH / USDT çifti ivme kazanabilir ve 2.016 dolara yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde, parite 2.159 dolardaki sert genel dirence ulaşabilir. Ayıların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunması muhtemeldir. Fiyat bu dirençten geri dönerse, parite birkaç gün daha 2.159 ila 1.700 dolar arasında konsolide olabilir. 6 Haziran mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların 20 günlük EMA’yı savunmaya devam ettiğini gösteriyor. Bu, duyarlılığın negatif kaldığını ve yatırımcıların rallilerde satış yaptığını gösterir. Ayılar şimdi pariteyi 1.700 doların altına çekmeye ve düşüş trendine devam etmeye çalışacaklar.

BNB ve Ripple (XRP)

BNB, boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteren simetrik bir üçgen desen oluşturmuştur. Boğalar fiyatı direnç çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışıyor ancak ayılar vazgeçmeye istekli değil. Fiyat genel dirençten aşağı dönerse, ayılar BNB / USDT çiftini destek çizgisinin altına çekmeye çalışacaktır. Bunu başarırlarsa, parite satın almanın ortaya çıkabileceği 265 dolara düşebilir. Alternatif olarak, boğalar fiyatı direnç çizgisinin üzerine iter ve sürdürürse, satıcıların tutuşlarını kaybettiklerini gösterir. Parite daha sonra 350 dolarlık kırılma seviyesine yükselebilir. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviyedir, çünkü üzerinde bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin sona erebileceğine işaret edebilir.

Ripple (XRP), düşüş eğilimi gösteren bir üçgen formasyonu içinde işlem görüyor. Boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışıyor, ancak ayılar günün şamdanındaki uzun fitilden görüldüğü gibi güçlü bir meydan okuma oluşturuyor. Boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarırsa, düşüş formasyonunu reddedecektir. Bu, XRP / USDT çiftini 0,46 dolara ve daha sonra 0,50 dolarlık psikolojik seviyeye iterek kısa bir sıkışmaya neden olabilir. Tersine, fiyat düşüş trendi çizgisinden aşağı dönerse, parite 0,38 dolarlık desteğe düşebilir. Ayılar fiyatı 0,38 doların altına çekerse, azalan üçgen formasyonu tamamlanacaktır. Parite daha sonra 0,33 dolardaki önemli desteğe düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanış düşüş trendini devam ettirebilir.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.