SHIB, Bitcoin, ETH İçin Bu 4 Gelişmeye Dikkat: Yeni Çöküş Olabilir!

SHIB, Bitcoin, ETH İçin Bu 4 Gelişmeye Dikkat: Yeni Çöküş Olabilir!

Finans analistleri, Bitcoin ve altcoin alanındaki dalgalanmaları, makro olaylar çerçevesinde yorumluyor. Yakın zamanda yaptıkları açıklamalarında iki analist, FED’den gelecek açıklamalara ve enflasyon verilerine dikkat çekti. İşte detaylar…

Justin Bennet: Bitcoin ve altcoin’ler için büyük test geliyor

Finansal analist Justin Bennett, bu haftanın enflasyon verilerinden bahsediyor. Bunun, kripto piyasaları için şimdiye kadarki en büyük test olacağını söylüyor. Popüler trader, yeni bir videoda Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ve Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) verilerinin makro ortamı sarsabileceğini belirtiyor. Bunun, kriptoyu önemli ölçüde etkileyebileceğini söylüyor.

TÜFE ve ÜFE, şu anda ekonomide ne tür bir enflasyona baktığımız konusunda bize bir fikir verecek. Açıkçası, enflasyon şu anda büyük bir konu. Çünkü Fed ve diğer merkez bankalarının faiz oranlarını ne kadar hızlı artırdığını dikte ediyor. Bu merkez bankaları faiz oranlarını ne kadar hızlı ve agresif bir şekilde yükseltirse, ekonomi ve bir bütün olarak finansal piyasalar üzerinde o kadar fazla baskı oluşturuyor. Buna kripto da dahildir. Açıkçası, Bitcoin S&P 500’ü takip ediyor. Bu nedenle finansal piyasalar bir bütün olarak önümüzdeki hafta bu iki olayı da izleyecek.

BTC’nin bu seviyelerin üzerinde günlük kapanış yapması gerek

Analist, Bitcoin’in (BTC) bu alanı desteğe geri döndürmek için 23.000 dolar seviyesinin üzerinde bir günlük kapanış görmesi gerektiğini söylüyor. Yazma sırasında, BTC 23.830 dolardan işlem görüyor. 23.000 doların ardından sıradaki izlenmesi gereken direncin 23.450 dolar olacağını aktarıyor.  Gelecek haftanın enflasyon verileri tahminden daha düşük çıkarsa veya tahminden daha yüksek çıkarsa; ancak piyasa toparlanırsa, bu seviyeye dikkat çekiyor.

Analist, “Çok basit: Piyasa 23.000 doların üzerinde kapanabilirse, 23.000 dolar destek olur. 23.450 doların üzerinde kapatırsak, bu seviye destek olur.” diyor. Bennett’e göre, bunun üzerindeki kilit direnç 24.200 dolar civarında olacak. Önümüzdeki ay gerçekten toparlanan bir piyasa görmemiz durumunda, 25.000 doları göz önünde bulundurmak gerektiğini aktarıyor.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.