Sepetinde Bu 5 Altcoin Olan CEO: Bitcoin Bu Diplere Oynuyor!

Sepetinde Bu 5 Altcoin Olan CEO: Bitcoin Bu Diplere Oynuyor!

Son aylarda, Bitcoin ve altcoin piyasasında düşüş yaşandı. Birçok yatırımcı, yeni oluşan alanın olumsuz eğilimlerini ne zaman ortadan kaldıracağını merak ediyor. Makro düzeyde, piyasalar, Fed’in şahin para politikası üzerindeki enflasyon endişelerine tepki vererek, yatırımcılara spekülatif varlıklar için riskten kaçınma iştahı bırakıyor. Bu arada, trilyon dolarlık endüstri, sistemik riskleri değerlendirirken UST ve Terra’nın çöküşünden kurtulmaya çalışıyor.

Osprey Funds yöneticisi, Bitcoin hakkında yorumlarını paylaştı

Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin, Mayıs ayına kadar art arda dokuz hafta kayıp yaşadı. Bu durum, 13 yıllık tarihindeki en uzun kayıp serisine işaret etti. Token Pazar günü küçük kazançlar elde ederek rekor düşüşünü kırdı. Kripto veri platformu Messari’ye göre, Bitcoin hala tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 55’ten fazla indirimde ve Çarşamba günü 30.488 dolar civarında işlem görüyor. Ancak 130 milyon dolarlık kripto varlık yöneticisi Osprey Funds’ın kurucusu ve CEO’su Greg King, Bitcoin’in geçen ay kabaca 26.000 doları görmüş olabileceğini söylüyor.

King, “Makro ortamda olup bitenlerle ilgili zorluk, herkesi riskten uzak bir pozisyona iten belirli güçlerin olmasıdır. İlk içgüdüleri, kriptonun riskli olduğu,” ifadelerini kullandı. Barclays’de sektörün ilk borsada işlem gören banknotlarının oluşturulmasına yardım etmesiyle tanınan King, 2018’de Osprey Funds’u başlattı. Varlık yöneticisi, yatırımcılara Bitcoin, Solana, Polkadot, BNB Chain, Polygon ve Algorand dahil olmak üzere kripto varlıklarına maruz kalmalarını sağlamak için altı tröst sunuyor.

King, altcoinlerin fiyat hareketini etkileyen kendi yerel faktörleri olmasına rağmen, altcoin’lerin teknoloji hisseleri gibi daha riskli varlıklara benzer şekilde işlem yaptığını söyledi. Örneğin Solana, ağında son zamanlarda düşüşe neden olan çeşitli kesintiler yaşadı. King, altcoin’ler ve teknoloji arasındaki korelasyonun “orta ve uzun vadeli bir temelde” devam edeceğini tahmin ediyor. King, hem Solana hem de Avalanche’a atıfta bulunarak, “Bunlar yazılım şirketleri ve farklı şekilde organize edilmiş projeler” dedi.

Bitcoin’i dijital altına benzetiyor

Bitcoin’in ağı ise genellikle kullanıcıların sınırsız ve merkezi olmayan işlemler yapmasına izin veren kripto para birimi olarak görülüyor. King gibi taraftarlar, kriptoyu dijital altına benzer enflasyona karşı bir korunma olarak zafere ulaştırıyor. Osprey Funds, Bitcoin ve diğer ana layer-1 Blockchain’leri hakkında üç yıllık bir görünüme sahiptir. Varlık yöneticisi, Nisan ayındaki bir Osprey araştırma raporuna göre, 2025 yılına kadar Bitcoin’in fiyat hedefinin yükseliş piyasasında 230.487 dolar olacak. Düşüş eğiliminde ise 106.111 doları bulacak.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.