“Senden Adam Olmaz” Denilen Çocuk, Bitcoin Milyoneri Oldu!

“Senden Adam Olmaz” Denilen Çocuk, Bitcoin Milyoneri Oldu!

Öğretmeninin “Senden adam olmaz” dediği Erik Finman, 12 yaşında kripto para yatırımı yaptıktan sonra 18 yaşında en genç Bitcoin milyoneri oldu. Ayrıntılar için Kriptoks.com okumaya devam ediniz.

Bitcoin milyonerine liseyi bırakması ve McDonald’s’ta çalışması  söylenmiş

Erik Finman vermiş olduğu röportajda “Liseyi gerçekten sevmedim. İnsanlar gerçekten ne yapmaya çalıştığımı, aradığımı ya da hayalini kurduğumu anlamadılar” diyor. Erik Finman, bir öğretmeninin, okulu bırakmasını ve McDonald’s’ta çalışmasını, çünkü hayatta asla daha fazlasını başaramayacağını söylediğini belirtiyor. Bitcoin milyoneri, sonrasını şu şekilde anlatıyor:

Liseyi bıraktım ve ailemle bahse girdim: 18 yaşıma kadar bir milyon dolar kazanırsam, okula veya üniversiteye geri dönmem gerekmeyecek.

Ve büyükannesi tarafından verilen 700 paund ile satın aldığı 100 Bitcoin’in değeri fırladığında ve token başına 27.000 dolar olduğunda Erik Finman, amacına ulaşmış oldu. Birleşik Krallık’ta 18 yaşından küçük çocuklar kendi adlarına şirket hissesine sahip olamıyorlar. Bununla birlikte, Wealthify’a göre ebeveynler, belirli ticaret mekanizmalarını kullanarak çocukları adına hisse senedi yatırımı yapabiliyorlar.

Kripto para birimleri düzenlemeye tabi değil ve bunlara yatırım yapmak para kazanmanın garantili bir yolu değil. Aynı zamanda inanılmaz derecede değişken çünkü bunlar çok genç piyasalar ve fiyatın bir gün içinde, hatta dakikalar içinde vahşi dalgalanmalar yaşaması, onu çok tehlikeli bir girişim haline getirmesi nadir değil.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.