SEC’den Son Dakika Bitcoin ETF Kararı: Tarih Verildi!

SEC, Bitwise Bitcoin ETF kararını bir kez daha erteledi. Düzenleyicinin şimdi 14 Ağustos’a kadar bir karara varması veya kararı son bir kez ertelemesi gerekiyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Bitwise’ın Bitcoin ETF’sini onaylayıp onaylamama konusundaki kararını erteledi.SEC daha önce kararını Aralık ayında ertelemişti.Düzenleyici, konuları bir kez daha 13 Ekim 2022’ye erteleyebilir.

SEC, bugün düzenleyiciden gelen bir karara göre, Bitwise Asset Management’tan bir Bitcoin ETF teklifi hakkındaki kararını erteledi. Kriptoks.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

SEC, Bitwise Bitcoin ETF kararını bir kez daha erteledi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun son kararı, yakın gelecekte ICE’nin NYSE Arca borsasında listelenmeyi amaçlayan Bitwise’ın ETF’sinin onaylanmasını veya reddedilmesini erteledi. İlgili dosyalamada, SEC ayrıca görüş talebinde bulundu. Beklenen işlem hacimleri, dolandırıcılık ve manipülasyona karşı koruma ve diğer konular hakkında bilgi istedi.

Bitwise ve NYSE Arca, başvurularını ve önerilen kural değişikliğini Ekim ayında sundu. SEC, teklifle ilgili kararını Aralık ayında erteledi. Bu yeni gecikmeden önce, düzenleyici bugün 1 Şubat’a kadar bir karar vermek zorunda kalacaktı. Blockchain Derneği’nden Jake Chervinsky bugün SEC‘in son tarihinin şimdi 14 Ağustos olduğunu kaydetti. SEC’in kararını “bir kez daha son teslim tarihine kadar” 13 Ekim’e erteleyebileceğini de sözlerine ekledi.

SEC, birçok ETF’yi reddetti! Ama…

Bitwise, yatırımcıların gerçekten kripto para satın almasına gerek kalmadan Bitcoin’e maruz kalmasını sağlayacak ilk Bitcoin borsa yatırım fonunu oluşturmayı amaçlayan birçok firmadan biridir. SEC’in bir Bitcoin spot ETF’sini tekrar tekrar onaylamamasına rağmen, şirket geçen yıl birkaç Bitcoin vadeli ETF‘sini onayladı. Valkyrie, VanEck ve ProShares artık bu yatırım fonlarını sunuyor. Bu nedenle, kripto endüstrisindeki birçok kişi, SEC’in yakında bir Bitcoin spot ETF’sini onaylayacağı konusunda iyimser.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.