SEC Başkanından Son Dakika Kripto Para Açıklaması!

SEC Başkanından Son Dakika Kripto Para Açıklaması!

SEC başkanı Gary Gensler bugün kripto para birimleri hakkında ılımlı açıklamalar yaptı. İşte Genslerin açıklamalarından öne çıkan başlıklar.

Gary Gensler, kripto para düzenlemeleri hakkında esneklik mesajları verdi

Gary Gensler, kripto paralar hakkında en son açıklamalarında piyasalara ılımlı bir şekilde hitap etti. Gensler, şeffaf yapısı nedeniyle kripto paraların gizliliğinin yasal olarak gözetlenebileceğini belirtti. SEC başkanı kripto para birimlerinin menkul kıymetler olduğu konusunda ısrarcı. En son açıklamalarında borsalara yönelik mesajlarda verdi.

Gensler, borsaların SEC’e kaydolması gerektiğini ve CEX ve DEX platformlarının arasında hiçbir ayrım yapmadığını belirtti. SEC Başkanı, borsaların düzenlemelere uyması gerektiğini vurguladı.

SEC başkanı kurumunun kripto paralar üzerindeki yetkisini vurguluyor

Gary Gensler, kripto paralarla ilgili önceki açıklamalarında SEC’in anayasal olarak geniş yetkisini vurguladı. Bu açıklamayı yaptıktan sonra, SEC sınırlarını aştığı ve bir yasama organı olmadığı için ateş altında kaldı. Gensler, daha önce bu eleştirilere yanıt vermeyi reddetmesinin ardından şunları kaydetti:

Kripto para birimleriyle ilgili girişimler konusunda kongre ile işbirliği yapacağım.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.