SEC Başkanı, Büyük Kripto Para Planlarını Açıkladı!

SEC Başkanı, Büyük Kripto Para Planlarını Açıkladı!

SEC Başkanı Gary Gensler, SEC’in büyük kripto para uygulama planını açıkladı. Ayrıca, ajansın kripto para yatırımcılarını düzgün bir şekilde korumak için çok az personele sahip olduğunu belirtti.

SEC, kripto para birimleri için büyük bir uygulama planı açıkladı

SEC başkanı Gary Gensler, kripto borsaları ile koordineli olarak, ICO tekliflerinin çoğunluğunu kaydettirmek için çabaların sürdüğünü söyledi. Çarşamba günü FTC ve SEC için Kongre bütçe talebi sorgulamasında konuşuyordu. Gensler, ICO’ların çoğunun SEC’in menkul kıymetler yasası kapsamında olduğunu söylüyor. Kripto para birimlerinin, SEC’in uygulama araçlarını dağıtarak düzenleyici çerçeveye getirileceğini belirtiyor.

Açıklamalarının devamında, kripto piyasasındaki volatilitenin daha geniş bir düzenleyici eylemi hakkında konuşan Gensler, SEC’in yaklaşık 8.000 kripto para üreten ihraç piyasasını denetlediğini söyledi.

‘Piyasa spekülatif’

SEC başkanı açılış konuşmasında, son derece değişken ve spekülatif kripto piyasanın “mantar gibi” çoğaldığını ve on milyonlarca Amerikalı yatırımcıyı kendine çektiğini söyledi. Gensler, ek kaynakların SEC’in dava desteğini güçlendireceğini, Kripto Paraları ve Siber Birimin yeteneklerini artıracağını belirtti. Ayrıca, “halktan aldığımız on binlerce ihbar, şikayet ve yönlendirmenin soruşturulmasına yardımcı olacak” şeklinde sözlerine ekledi.

Gary Gensler, kripto yatırımcılarını korumak için ek bütçe istiyor

Son olarak Gary Gensler, Kongre’den kripto para düzenleme ve uygulama gündemini takip etmek için ajansın bütçesini %8 artırmasını istedi. Gensler talebini bugün erken saatlerde gerçekleşen bir kongre oturumu sırasında yaptı. Ajansın kripto para sektörünü düzgün bir şekilde denetleyebilmesi için çalışanlara ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.