Şant Manukyan Bitcoin Değil, Bu Altcoin’e Bakın Diyor!

Şant Manukyan Bitcoin Değil, Bu Altcoin’e Bakın Diyor!

Bitcoin (BTC)’in son rallisi, Twitter’da yükselişe geçen fenomenlerin ve yatırımcıların, lider kripto paranın yükselişini kutlarken çıtanın yükseldiğini gördü. Ancak, ekonomist Şant Manukyan tercihinin başak bir altcoin olduğunu vurguluyor.

Bitcoin boğaları 47 bin dolara ulaştı

Yazım sırasında, Bitcoin 47,443.47 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %6.22 yükselirken geçen haftaya göre %16.12 değer kazandı. Bu arada, gerçek kutlamalar, lider kripto paranın tekrar düşmeden önce 47.000 doların üzerine çıkmasından sonraydı. Bu yükselişin nedeni, yatırımcıların Rusya-Ukrayna savaşının şokunu yavaş yavaş atlatmasından, Santiment’in Bitcoin short likidasyonlarının fiyatların yükselmesine yardımcı olabileceği önerisine kadar uzanıyor.

Diğer taraftan Ethereum (ETH) ise son yedi günde %16.72’lik pozitif bir değişimle 3,368.91 dolardan işlem görüyor. Bu bağlamda Ethereum topluluğunun sabırla ‘birleştirme’yi (merge) beklediğini belirtmekte fayda var. Bazı analistler, PoS konsensüs mekanizmasına geçişten hemen sonra ETH fiyatının yükselebileceğini bile tahmin ettiler. Ekonomist Şant Manukyan’da, bir süredir üzerinde durduğu Ethereum için Bitcoin 45 bin doları aştıktan yolun açık olduğunu söyledi.

Günaydın, BTC 45bini de aşarak kuvvetlenmeye devam ediyor ama benim tarafım belli: pic.twitter.com/z8rRXsa4eP

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.