Profesyonel Analistler Yanıtladı: Bitcoin Dibe Vurdu Mu?  

Profesyonel Analistler Yanıtladı: Bitcoin Dibe Vurdu Mu?  

Bitcoin (BTC) fiyatına son zamanlarda düşüş hissi hakim oldu. Ancak analistlere göre, BTC trendi bir geri dönüşe yaklaşıyor olabilir. Kripto topluluğundaki önde gelen birkaç analist, BTC fiyat hareketinin yıllar içinde daha düzensiz bir şekilde geliştiğini ve azalan “döngülerin” Bitcoin’in dibe vurduğunu gösterdiğini savunuyor.

Analistler Bitcoin fiyatının dibe vurduğunu savunuyor

Önde gelen bir kripto para birimi analisti ve traderı olan David Russell, Bitcoin fiyatının dibe vurduğu sonucuna varmak için teknik analiz yapıyor. Russell, Bitcoin döngülerinin giderek kısaldığını veya piyasanın vadesinin artmasıyla “azaldığını” savunuyor. Bu nedenle azalan döngüler, dört yıllık yarılanma döngülerinin yerini aldı ve bu teoriye dayanarak, BTC fiyatı 25.000 dolar civarında dibe vurdu.

Analist, Bitcoin fiyatının daha ne kadar düşebileceğini araştırmak için üç teknik gösterge ve model kullanıyor. Russell, 200 haftalık hareketli ortalamaya bakıldığında, BTC fiyatının sürekli olarak bu seviyenin üzerinde işlem gördüğünü kaydediyor.

200 haftalık hareketli ortalama, grafikte göründüğünden beri destek görevi gördü ve Russell, BTC fiyatının tutarlı geçmiş performansı göz önüne alındığında, bu seviyenin büyük olasılıkla tutacağına inanıyor. Bu nedenle, popüler analist, BTC fiyatının 25.000 dolar civarına düşeceğini ve daha derine dalma olasılığının düşük olduğunu söylüyor.

Ayrıca Logaritmik Büyüme Eğrisi’ne (LGC) dayanarak Russell, Bitcoin fiyatında %80’lik bir fiyat düşüşünün pek olası olmadığını savunuyor. Logaritmik analiz, tarihsel fiyat verilerini hesaba katan ve gelecekteki fiyat artışının potansiyel yolunu yansıtmak için eğriler geliştiren istatistiksel bir yaklaşım.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.