Profesyonel Analistler: Bitcoin Önümüzdeki Haftalarda…

Profesyonel Analistler: Bitcoin Önümüzdeki Haftalarda…

Profesyonel analistlere göre, Bitcoin (BTC) 40.000 dolar civarında gezindiği için ‘kritik bir kavşakta’. İşte önümüzdeki haftalarda kripto piyasasını kuracak veya kıracak faktörler

Kripto piyasasında neler oluyor?

Bitcoin 2022 başladığından beri aylardır uzun bir bekleme düzeninde. 2021’in aşırı oynaklığı bir dereceye kadar buharlaşmış gibi görünüyor. Yatırımcılar, fiyatların uzun vadeli yükseliş trendini sürdürmek için yeterince düzelip düzelmediği veya piyasayı sıfırlamak için başka bir keskin düşüşe ihtiyaç olup olmadığı konusunda toplu olarak karar veremiyor gibi görünüyor.

Bitcoin nereye giderse, daha geniş kripto varlık piyasası geniş anlamda takip etme eğiliminde. Ayrışma büyüleri vardır ve diğer kripto paralardaki hareketler daha dramatik olma eğiliminde, ancak seyahat yönü genellikle aynı. Örneğin, Bitcoin bu yıl yaklaşık 40.000 doları tutmak için yaklaşık %16 düşerken Solana (SOL), Cardano (ADA) ve Avalanche (AVAX) gibi daha küçük, iyi işlem gören altcoin’ler bu süre içinde %30-40 arasında değer kaybetti.

Durumun bir başka ilginç yönü Kriptoks.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere, kriptonun artık geleneksel piyasalarla önceki döngülere göre daha fazla pozitif korelasyon sergilemesi. Varlık fiyatlarına ilişkin beklentiler göz önüne alındığında, özellikle teknoloji sektörü olmak üzere hisse senetlerinin nasıl performans gösterdiğini hesaba katmak önemli hale geldi. Bu yılın başlangıcından bu yana, Bitcoin S&P 500 ile tamamen adım adım ilerledi. Geçen yıl, ikisi zamanın yarısında birlikte hareket etti.

“Jeopolitik, kriptoyu daha önce görülmemiş bir dereceye kadar etkiliyor”

Hacimce dünyanın en büyük on kripto borsasından biri olan Huobi Araştırma Enstitüsü’nün analizi, piyasayı yönlendiren bazı önemli faktörleri belirledi ve fiyatın buradan nereye gidebileceğini ölçmeye çalıştı. Baş araştırmacı William Lee, şunları söylüyor:

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.