Profesyonel Analist: Bu Olursa Kripto Para Kışı Bitebilir!

Profesyonel Analist: Bu Olursa Kripto Para Kışı Bitebilir!

Bitcoin önümüzdeki iki hafta içinde istikrar kazanırsa, kripto kışı olarak da bilinen uzun süreli kripto para ayı piyasası başladığı kadar çabuk sona erebilir.

Edward Moya’ya göre kripto para piyasası geri dönüşe hazır

Bu tahmin, Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya’dan geldi. Moya’ya göre, “Wall Street, kriptolar için iyi haber olan pozitif risk alma havasının tadını çıkarıyor”. Uzman ayrıca, kripto piyasasının “Fed’in sıkılaştırma beklentileri hafifledikçe ekonomi biraz daha iyi göründüğü için çekici” görünmeye başladığını söylüyor.

Moya, son günlerde yükselen borsaya ve yatırımcılar arasındaki makroekonomik korkuların genel olarak sakinleşmesine atıfta bulunuyor. Çoğu zaman, hisse senetlerindeki artış kripto para birimlerini de yükseltir. Uzman yatırımcıların ekonomi, enflasyon ve riskli varlıklar için olumlu bir işaret olan yükselen faiz oranları hakkında daha iyimser hissetmeye başladığını söylüyor. Tipik olarak, yatırımcılar borsa ve daha geniş makroekonomik ortam hakkında ne kadar kendinden emin hissederlerse, o kadar fazla risk almaya istekli olurlar.

Fed toplantısı öncesinde kripto paralar

Bitcoin, Çarşamba günü 24.000 doların üzerine çıkarak son bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Kriptoks.com’dan takip ettiğiniz üzere, Ethereum son birkaç günde %50’den değer kazandı. Lider altcoin Çarşamba günü ve ardından bugün 1.600 doların üzerinde işlem gördü.

Son birkaç aydır birçok kripto uzmanı, kripto piyasası için son bir büyük düşüş bekliyor. Bazıları ise Bitcoin için 10.000 ila 14.000 dolar arasında bir dip hedefliyor. Bu hala olabilirken, Moya, önümüzdeki haftalarda daha fazla kurum satın alırsa, bunun “piyasa konumlandırma aşırı hale geldiğinden” beri Bitcoin’in dibinin yapılmasına izin verebileceğini söylüyor.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.