Popüler Analist: Bitcoin’de Düşüş Bu Tarihe Kadar Sürecek!

Popüler Analist: Bitcoin’de Düşüş Bu Tarihe Kadar Sürecek!

Popüler bir kripto analisti, çöken kripto piyasası için potansiyel bir iyileşme zaman çizelgesi öngörmek için geçmiş Bitcoin (BTC) düşüş trendlerine bakıyor. Ayrıntılar için Kriptoks.com okumaya devam ediniz.

Bitcoin için ayı trendi ne zaman sona erecek?

Kripto analisti Benjamin Cowen, yüksek hacimli çöküş olaylarının tarihsel olarak bir destek seviyesinin bulunduğuna ve Bitcoin’in yukarı yönlü hareket edebileceğine işaret ettiğini söylüyor. Analist, Aralık 2018, Mart 2020 ve 2021 Mayıs’ında gerçekleşen çöküş olaylarına işaret ediyor. Bitcoin’in son fiyat düşüşüne rağmen, yukarı yönlü bir sonraki büyük hareketten önce, destek sağlamak için gerekli olan büyük bir teslimiyet anlamına gelmediğini söylüyor:

Bu noktada benim felsefem ve ilk çeyreğin tamamı boyunca böyleydi, ilk çeyreğin düşüş trendinde olacağına inanıyorum. Aksi kanıtlanana kadar ayı trendinin devam edeceğini varsaymalısınız.

Analist, Bitcoin’in 2020 rallisini teşvik eden aynı bireysel yatırımcıların, uzaya gelen yeni yatırımcılar dalgası yerine 2021 yaz sonunda ve sonbaharındaki yükselişinden de sorumlu olduğunu düşünüyor. Gösterge olarak hem on-chain hem de sosyal metriklerden bahsediyor:

Bir süredir, yeni piyasa katılımcılarının Bitcoin talebinin neredeyse bir yıldır gittiğini söylüyorum. Kasım ayında ayrıldığını söyleyemeyiz. Piyasa döngüsünün bu noktasında BTC satın alan pek çok yeni piyasa katılımcısı görmüyorsunuz.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.