“Piyasayı Sallayacaklar” Ünlü Tahminci: Altın ve Bunlara Bakın!

“Piyasayı Sallayacaklar” Ünlü Tahminci: Altın ve Bunlara Bakın!

2022 yılı şimdiye kadar, yaşattığı kayıplarla hisse senetlerine ve kriptoya karşı hiç de nazik olmadı. Bitcoin (BTC), altı ay önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasına rağmen değerinin yaklaşık yüzde 37’sini kaybetti. Benzer şekilde, S&P 500, yılın başından bu yana yaklaşık yüzde 17 düştü. Altın fiyatları da toparlanma çabasında. Kriptkoin.com analist görüşlerini ve gelişmeleri aktarıyoruz.

Analistlerin bir kısmı, 2022’nin geri kalanından umutlu

Bazı analistler yılın geri kalanından umutlu ve her şeyin düşmeye devam etmeyeceğini açıkladılar. Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone Twitter’da görüşlerini şu sözlerle paylaştı:

Hisse senetleri düşüyorsa, Bitcoin, altın ve tahviller piyasayı sallayabilir. Özellikle Fed çenesini tutmayı başarırsa, Bitcoin’in çoğu riskli varlıktan ve çoğu emtiadan daha iyi performans gösterme eğilimi var.

Genel olarak, piyasa gözlemcileri, Federal Rezerv’in (Fed) çok fazla hızlı hareket edip etmeyeceği ve hisse senetlerinin hızlı artışlarının hisse senedi fiyatlarına neden olabileceği her şeyi zaten fiyatlamış olup olmadığı konusunda ikiye bölünmüş durumda. Nasdaq endeksi, çoğu teknoloji hissesinin artan oranlardan olumsuz etkilenmesiyle bugüne kadar yüzde 28 düştü. Fed’in enflasyonu dizginlemesi için muhtemelen daha fazla faiz artırımı yapılması gerekecek, bu da McGlone’un da işaret ettiği gibi kısa vadede borsa için daha fazla oynaklık anlamına gelecek.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.