Öngörüleri Çıkan Bitcoin Ustası: Son Döngüye Yaklaşıyoruz!

Öngörüleri Çıkan Bitcoin Ustası: Son Döngüye Yaklaşıyoruz!

Tecrübeli on-chain analisti Willy Woo’ya göre Bitcoin (BTC) piyasa döngüleri tamamen değişti ve şu anda geçmiş dönemlerden farklı bir şekilde gelişiyor. Analistin tezine göre Bitcoin’in 4 yıllık halving modası tamamen değişmiş olabilir.

Bitcoin son döngüye yaklaşıyor

Kriptoks.com olarak aktardığımız, Willy Woo’nun isabetli tahminlerine buradan ulaşabilirsiniz. Güncel analizlerinde Woo, Ekim ayında Bitcoin’in negatif ve yükseliş döngülerinin artık dört yıllık kalıpları takip etmediğini iddia ederek “Son Döngü” konseptini önerdi. Bu döngülerin ana itici gücü halving’lerdi: Bitcoin birikimi halving’den hemen önce arttı, aktif dağıtım izledi ve halving’ler arasındaki aralıkta düşüş döngüsü başladı. Woo, yakın tarihli bir tweet’te bu eğilimin ipuçlarının ortaya çıkmaya başladığını söylüyor:

Muhtemelen “Son Döngü” tezinin ilk işaretlerini görüyoruz. 2019 dip seviyesinden bu yana nispeten kısa 3 boğa ve ayı piyasası ortaya çıktı. Sonuç olarak artık 4 yıllık döngü yok.

Kripto para piyasasının ekolojisi, muazzam kurumsal yatırım girişinden sonra dramatik bir şekilde gelişti ve Bitcoin halving dönemlerinden bağımsız olarak hareket etmeye başladı. Bitcoin’in şu anki “öngörülemeyen yürüyüşü”, çoğunlukla ekosistemdeki doğal arz ve talepten kaynaklanıyor ve bu da geleneksel piyasalarla olan önemli ilişkiyi açıklıyor. Bitcoin, piyasa takip edilecek daha kritik unsurlar keşfettikçe, büyük olasılıkla yükselen piyasa trendlerine benzer şekillerde hareket etmeye başlayacak. Uzmanlara göre BTC, Brezilya gibi büyüyen ülkelerin para birimlerini takip ediyor.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.