Öngörüleri Çıkan 2 İsim: Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor!

Öngörüleri Çıkan 2 İsim: Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor!

Bitcoin (BTC), madenciliğiyle ilgili eleştirilerin (ve Çin baskısının) eşliğinde Tesla’nın ödeme yöntemi listesinden çıktıktan sonra Nisan ayından Haziran’a kadar düşüşteydi. Mevcut seviyelerde, 40 bin doları direnç olarak test ettiğimiz Haziran ayının son günlerindeyiz. Tahminlerini almak üzere iki tecrübeli analistin güncel Bitcoin fiyat tahminlerine bakalım. Youtube’tan Tone Vays ve Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes’in analizlerini inceliyoruz.

Tone Vays, %50 düşüşe rağmen yükselişte olduğumuzu düşünüyor

Tecrübeli trader Tone Vays ile başlayalım. Analist, BTC’nin Aralık ayında 7.000 doların altına düşeceğini doğru öngörmüştü. En son analizlerinde Vays, BTC’nin ATH fiyatı 69.000 dolardan yarı yarıya düşmesine rağmen yükselişini sürdürdüğünü söylüyor. Analist, Bitcoin’e hala yükseliş yönünde önyargılı olduğunu ve henüz ayı bölgesine girmediğini açıklıyor:

Özellikle konsolidasyon ortamında HH ve HL seviyeleriyle yükseliş bekliyorum. Bu yüzden bir ayı piyasası olduğunu kabul etmem için 28.805 doları kırması gerekiyor.

Vays ayrıca, Bitcoin’in temel bir perspektiften hala yükseliş ortamında olduğuna inanmasının birkaç temel nedenini de belirtiyor:

Katlanarak arttığımızda, ayı piyasasının başlangıcı demek daha kolay. Katlanarak yükselmediğinizde ve mutlak olarak (BTC rallisi 3.700 dolardan 64.000 dolara) boğa görünüyor, ancak yüzde cinsinden değil. Ve ayrıca genel ortamda neler olup bittiğine bağlı değil. MicroStrategy giriyor. Tesla giriyor. El Salvador rezerv para birimi olarak kabul ediyor. Bunlar çok boğa makro işaretleriydi.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.