Öngörüleri Çıkan 2 Bitcoin Analisti Uyardı: Bu Dipler Geliyor!

Öngörüleri Çıkan 2 Bitcoin Analisti Uyardı: Bu Dipler Geliyor!

Geçmiş öngörüleri çıkan iki Bitcoin analisti, yeni fiyat tahminlerini paylaştı. Buna göre analistler BTC fiyatı için yeni düşüşler bekliyor. Ayrıca, Haziran ayındaki 17,600 dolardaki dip seviyeden daha düşük bir dip öngörüyorlar. İşte detaylar…

“Bitcoin 10,000 dolara kadar düşebilir”

DataDash kanalının kripto para analisti, Bitcoin fiyatında hızlı ve sert bir şekilde düşüş bekliyor. Ona göre lider kripto para birimi yeni ayı piyasasının en düşük seviyelerine ulaşacak. Nicholas Merten isimli analist, DataDash kanalının 514,000 izleyicisine konuştu. Analist, takipçilerini BTC’nin minimum 14,000 dolara düşeceği konusunda uyardı. Bu arada yeni ayı piyasasının çoğu yatırımcının beklediğinden daha şiddetli olacağını da ekledi. Merten şunları paylaştı:

“En kötüsüne hazırlanmalıyız. Bitcoin’in önceki ayı piyasalarında gittiği seviyelere gitmesini bekleyin. Şu anda Ekim 2020’deki kırılmayla potansiyel direnç olan bu aralıkta hareket ediyor. Bu 200 haftalık hareketli ortalamada birden fazla test yaptık. Bu, Bitcoin’in ATH fiyatı için %80’e yakın net bir düzeltme anlamına gelecek. Önceki ayı piyasalarına benziyor. 14,000 dolara hazır olun.”

Bunun ardından Merten, daha kötü bir senaryonun da olasılıklar dahilinde olduğunu söyledi. Önceki bir yüzde düzeltmesine atıfta bulunarak, aşağı yönlü bir aralığın son kilit seviyesinin 10.000 dolar olacağını tahmin etti. Eğer yeni ayı piyasası geçmişteki büyük ve sert ayı piyasaları gibi olursa, bu seviyeye Bitcoin fiyatının bu seviyelere düşmesi muhtemel. Bu olursa BTC, ATH’sinden %85’lik bir düzeltme yapmış olacak.

“Desteği ihlal etti, bu dipler yakın”

Takma adlı bir kripto para analisti olan DonAlt, Merten kadar kötümser olmasa da Bitcoin için düşüş bekliyor. Analist, hisse senedi piyasaları herhangi bir yükseliş momentumu oluşturmak için mücadele ederken, Bitcoin’de yeni ayı piyasasının geldiğini söylüyor. Ona göre, BTC fiyatı mevcut fiyat seviyesinden aşağı yönlü hareketine devam edecek. DonAlt, Bitcoin’in 18,000 ila 20,000 dolar arasında desteği ihlal ettiğini ifade ediyor. Bu nedenle, yeni bir düşük döngü kaydettiği konusunda yatırımcıları uyarıyor:

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.