Önemli İddia: Bitcoin ve Bu Altcoin’leri İçeren Yasak Tasarıya Eklendi!

Önemli İddia: Bitcoin ve Bu Altcoin’leri İçeren Yasak Tasarıya Eklendi!

Hatırlanacağı üzere Avrupa Parlamentosu, Bitcoin’in de dahil olduğu Proof of Work (PoW) tabanlı kripto paraların (Ethereum, Litecoin, Dogecoin, Bitcoin Cash vb.) yasaklamasını öngören yasa tasarısını gelen tepkiler üzerine ertelemiş ve sonrasında Bitcoin’in yasak kapsamında olmasına neden olabilecek ifadelerin tasarıdan  çıkarıldığı açıklanmıştı. Son gelen haberlere göre tasarıya benzer ifadeler yine girdi. Ayrıntılar için Kriptoks.com okumaya devam ediniz.

Bitcoin gibi PoW tabanlı kriptolar yasaklanıyor!

Söz konusu yasa tasarısının 14 Mart Pazartesi günü oylanması bekleniyor. Ancak, son gelen haberlere göre Pazartesi günü oylanacak olan tasarıya yine Bitcoin’in yasak kapsamında olduğu anlamına gelebilecek ifadeler eklendi. Unstoppable Finance yöneticisi Patrick Hansen, Avrupa Parlamentosu’nun son hamlesiyle ilgili şu paylaşımı yaptı:

AB’de Bitcoin ve kripto para birimi için kötü haber. PoW yasağı, temel olarak Pazartesi günü komitede oylanacak olan Avrupa Parlamentosu taslağına geri döndü. En son taslağı okudum.

Patrick Hansen, paylaşımında PoW yasağının ifadesi değiştiğini, ancak etkisi esasen aynı olduğunu belirtiyor ve Bitcoin’in PoW’dan çıkış planını uygulayabilmesi ve uygulayabilmesinin hiçbir yolu olmadığından, BTC’yi de etkileyeceğinin vurguluyor.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.