Nobel Ödüllü Ekonomistten “Can Sıkan” Bitcoin Yorumu! 

Nobel Ödüllü Ekonomistten “Can Sıkan” Bitcoin Yorumu! 

Lider kripto son günlerdeki derin düşüşün ardından bugün bir ralli başlattı. Bitcoin, 18 bin doların altına sarktıktan sonra toparlandı ve psikolojik seviye 20 bin doların üzerine çıktı. Bitcoin topluluğu, lider kripto paranın kısmi iyileşmesi konusunda heyecanlı görünüyor. Bununla birlikte, Nobel ödüllü ekonomist Paul Krugman, bunun sadece bir ‘parlama’ olduğunu söylüyor.

Paul Krugman: Bitcoin (BTC)’nin mütevazı rallisi “Ölü Kedi Sıçraması”

Kriptoks.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere kripto para piyasası son hafta oldukça acı çekti. Kırmızı günlerden sonra bugün lider kripto Bitcoin önderliğinde piyasa kayıplarının bir kısmını telafi etti. Basın zamanında BTC fiyatı yeniden 20 bin doların üzerine çıkmayı başardı. Bu seviyeyi koruyup koruyamayacağı ise belirsiz. Çünkü bazı yorumculara göre bu hareket geçici bir canlanmayı ifade ediyor.

Bu şekilde düşünlerden birisi de Nobel ödüllü ekonomist Paul Krugman. Ünlü ekonomist de bu rallinin sahte olduğunu düşünüyor. Krugman, Bitcoin’in bu fiyat hareketini ‘ölü kedi sıçraması’ olarak tarif edilen durumla özdeşleştiriyor. Paul Krugman, Twitter hesabından yaptığı yorumda, şu ifadeleri kullanıyor:

Bu sabah itibariyle BTC mütevazı bir ralli yaşıyor. Muhtemelen sadece ölü bir kripto sıçraması. Ama yine de biraz geçmişin alakalı olabileceğini düşündüm. Dot-com balonu ve kripto arasında birçok ilginç paralellik var. Ancak aynı zamanda zıtlıklar da var. Yakında tüm bunlar hakkında daha fazla yazacağım.

As of this morning BTC is experiencing a modest rally. Probably just a dead crypto bounce. But anyway I thought some history might be relevant 1/ pic.twitter.com/g3ZcSVhuh7

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.