NFT Satarak Milyon Dolarlar Kazanan Çocukla Tanışın!

NFT Satarak Milyon Dolarlar Kazanan Çocukla Tanışın!

Endonezyalı bir üniversite öğrencisi Ghozali, beş yıl boyunca bilgisayarının kamerasından çekildiği selfie’lerle Aralık 2021’de NFT piyasasına girdi. Koleksiyonun şimdiki değeri 1 milyon doları aşıyor. Gelin, Ghozali’nin hikâyesine göz atalım.

NFT selfie’leri 1 milyon dolar kazandırdı

Endonezya’nın Semarang kentinden 22 yaşındaki bilgisayar bilimi öğrencisi Sultan Gustaf Al Ghozali, yaklaşık 1.000 selfie görüntüsünü NFT’ye dönüştürdü ve sattı. Ghozali, mezuniyet yolculuğu hatırası için beş yıl boyunca kendi fotoğraflarını biriktirdiğini paylaşıyor.

Ghozali, selfie’lerini otururken veya bilgisayarının önünde ayakta çekildi, daha sonra NFT’ye dönüştürülerek Aralık 2021’de OpenSea’ye yükledi. Ciddi alıcılardan ilgi beklemeden her bir NFT selfie için 3 dolar fiyat belirledi. Ghozali, ifadesiz görüntülerinden para kazanırken şunları söyledi:

Saçmalamak gibi her şeyi yapabilirsin ama lütfen fotoğraflarımı kötüye kullanma yoksa ailem beni çok hayal kırıklığına uğratır. Size inanıyorum çocuklar, lütfen fotoğraflarıma iyi bakın.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.