Nedeni Bu: Elon Musk Bitcoin Zulasını Boşalttı!

Elon Musk, son çeyrekte Tesla’nın elindeki Bitcoin (BTC)’lerin %75’ini sattı. Dahası, Twitter’ı satın almak için yaptığı anlaşmadan çıkmak istiyor. Uzmanlara göre düşen kripto fiyatları ve durgunluk korkuları satışları açıklıyor.

Elon Musk neden Bitcoin satmayı tercih etti?

Şu anda Twitter’ı satın almaktan vazgeçmeye çalışan Elon Musk, Çarşamba günü Tesla’nın son çeyrekte elindeki Bitcoin’lerin %75’ini sattığını açıkladı. Teknoloji milyarderi satışlar için bazı mazeretlerde sundu. Ancak düşen kripto fiyatlarının ve kasvetli bir ekonomik zeminin her iki kararda da rol oynaması muhtemel görünüyor.

Musk, Twitter’ın platformundaki bot sayısını manipüle ettiğini söylüyor. Geçen aylarda Twitter’ın bot verilerinin yanıltıcı olduğunu söyledi. Ayrıca, sosyal medyayı satın almak için 44 milyar dolarlık bir teklifte bulunmasından bu yana Twitter’ı kilit yöneticilerin ayrılmasına izin vermekle suçluyor. Twitter’da Musk’a imzaladığı bağlayıcı birleşme anlaşmasını uygulamak için dava açtı. Şimdi iki taraf aylar içinde mahkemede karşı karşıya gelecek.

Tesla 936 milyon dolar değerinde Bitcoin’i bu yüzden sattı

Elon Musk, COVID-19 karantinalarının Şanghay fabrikasını duraklatması nedeniyle Tesla’nın nakit rezervlerini desteklemek için 936 milyon dolar değerinde Bitcoin sattığını söyledi. Tesla CEO’su, elektrikli araç şirketinin hiçbir Dogecoin’ini satmadığını belirtiyor. Diğer yandan, Tesla’nın odak noktasının dünyayı sürdürülebilir enerji kaynaklarına kaydırmak olduğunu vurguluyor.

Belki de Musk, Twitter anlaşmasından gerçekten soğudu. Bunun nedeni, Twitter’ın botlarla dolu olması. Diğer yandan Tesla’da bir nakit sıkıntısından korkmuş olabilir. Şirketin işlenen nakit akışı geçen çeyrekte %11 artarak 2,4 milyar dolara yükseldi. Ayrıca aynı dönemi 18 milyar doların üzerinde bitirdi. Ancak Tesla buna rağmen rezervlerindeki Bitcoin’ini dolar ile değiştirmek için acele ediyor.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.