Neden 15 Eylül Kripto Para Piyasası İçin Tarihi Bir Gün Olacak?

Neden 15 Eylül Kripto Para Piyasası İçin Tarihi Bir Gün Olacak?

Sadece lider altcoin Ethereum (ETH) geliştiricileri ve yatırımcıları değil, tüm kripto para piyasası bu tarihe odaklandı. Vitalik Buterin, merakla beklenen Merge yükseltmesi için gözden geçirilmiş olası bir tarih açıkladı.

Kripto para piyasası bu tarihi bekliyor!

Vitalik Buterin, 12 Ağustos’ta yayınlanan bir tweet’te, geliştiricilerin kalan hash sayısını sabitlediğini belirtti. Bu nedenle, geçişin 15 Eylül civarında gerçekleşmesi kuvvetle muhtemel. Ethereum geliştiricileri daha önce Proof of Stake (PoS) mekanizmasına geçişin 19 Eylül’de gerçekleşebileceğini tahmin etmişti. Ancak Buterin, geliştiricilerin kümülatif terminal zorluğunu 5875000000000000000000000 olarak belirlemesine rağmen, kesin geçiş tarihinin özellikle hash oranına bağlı olduğunu ekledi.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, konuya ilişkin olarak şunları söyledi:

Bu, Ethereum PoW ağının artık benim için kalan (kabaca) sabit sayıda karmaya sahip olduğu anlamına geliyor. Kesin tarih hash oranına bağlı. Bununla birlikte bordel.wtf, Merge’ün 15 Eylül civarında gerçekleşeceğini tahmin ediyor.

ETH ekibi, Merge provasını başarıyla gerçekleştirdi

Kriptoks.com‘dan takip ettiğiniz üzere Ethereum geliştiricileri, 10 Ağustos’ta Merge için üçüncü ve son test ortamı ağını (testnet) başarıyla gerçekleştirdi. Bunun gerçekten önemli olduğunu belirtmekte fayda var. ‘Goerli’ olarak tanımlanan yükseltme, Merge’ün kostümlü provası olarak kabul ediliyor. Bu arada yükseltmeyle Ethereum ağdaki madenciliği ortadan kaldırmaya çalışıyor. Bu durumda bile, Blockchain’deki birkaç oyuncunun, Proof of Work (PoW) durumunu korumak için bir çatalı seçebilecekleri spekülasyonuyla yükseltmeye karşı çıktığını belirtmekte fayda var.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.