Nam Salan Bitcoin Analistleri Uyardı: Bu Seviyelere Hazırlanın!

Nam Salan Bitcoin Analistleri Uyardı: Bu Seviyelere Hazırlanın!

Kripto piyasasındaki fiyat yükselişleri devam ediyor. Ancak analistler Bitcoin ve Ethereum tekrar menzile girip girmeyeceği konusunda endişeli. Yani, daha yüksek zaman dilimi direnç seviyelerine yaklaşıp yaklaşmayacakları konusunda şüphe duyuyorlar.

Bitcoin fiyatı 24.000 doları geçti

Kripto para yatırımcıları, BTC, ETH ve altcoin’lerin bu haftaki yükselişinden keyif almaya devam ediyor. Yükseliş, 20 Temmuz’da geleneksel piyasalardaki kazanımların ardından bir rallinin ortaya çıkmasıyla başladı. Veriler, Bitcoin boğalarının, fiyatı günlük en yüksek seviye olan 24,281 dolara yükselttiğini gösteriyor. Twitter’daki kripto topluluğu bu nedenle yeni bir yükseliş duygusuyla hareket ediyor. Bir hafta süren yükseliş, yatırımcı duyarlılığını artırmaya yardımcı oldu. Bu sırada, birkaç analist, yatırımcıları çok fazla ileri gitmemeleri konusunda uyarıyor. Analistlerin bu kaygısı, piyasa hâlâ dikkate alınması gereken bazı kırmızı bayraklar sağladığı için devam ediyor.

“Büyük bir geri çekilme yaklaşıyor”

Piyasa analisti Caleb Franzen, aşağıdaki tabloyu yayınladı. Ardından, piyasanın şu anda karşı karşıya olduğu soruya dikkat çekti. Ona göre, Bitcoin’in 24.000 doların üzerine çıkması yeni seviyeleri doğruladı. Buna göre BTC, önceki işlem aralığından 18.000 dolar ile 22.500 dolar arasında bir kırılma yaşayacak. Franzen, “Bir sonraki geri çekilme çok önemli. Bunun, büyük bir test olacağını tahmin ediyorum” dedi. Ardından ise, “boğalar, bir geri çekilmeye müdahale edecek mi yoksa teslim olacaklar mı?” sorusunu sordu.

“Balina hareketleri yok denecek kadar az”

Zincir üstü araştırma firması Jarvis Labs balina cüzdanı etkinliğini inceledi. Buna göre balina cüzdanı etkinlikleri oldukça düşük. Bu nedenle yatırımcılar, mevcut ralliye karşı oldukça dikkatli olmaları gerekiyor. Aşağıdaki BTC sapma grafiğindeki kırmızı ve turuncu noktalar balina faaliyetlerini gösteriyor. Buna göre, büyük ve küçük balina cüzdanlarının farklı zamanlarda satın almalarını ortaya koyuyor. Kırmızı noktalarda gösterildiği gibi, balinalardan gelen aktivite son birkaç aydır neredeyse yok. Bunun nedeni olarak, Bitcoin (BTC)’nin düşüş eğilimi göstermesi öne çıkıyor.

Jarvis Labs’den gelen veriler, daha büyük kuruluşların henüz aktif alım yapmadığını da gösterdi. Aşağıda görülen tablo BTC balina varlıklarındaki değişikliği gösteriyor. Jarvis Labs, renkli noktalardan oluşan desenin sağa ve yukarı gitmesini beklememizi söylüyor. Eğer bu yaşanırsa, rallinin arkasında önemli bir güç olduğunu gösterecek. Firma, “28.000 dolar civarındaki likiditenin ötesine geçen bir ralli için çok heyecanlanmak mümkün değil” dedi. Ardından, bunun yerine “Şimdilik 25 bin dolarlık alt bant büyük olasılıkla hedef olacak” diye ekliyor.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.